Інтерфакс-Україна
10:41 28.05.2017

Литовці не стали менше пити після зростання цін на алкоголь

2 хв читати
Литовці не стали менше пити після зростання цін на алкоголь

Підвищення з березня цього року акцизу на алкоголь не змінило звичок його споживання в Литві, визнаної ВООЗ найбільш питущою країною світу, свідчить дослідження, проведене компанією Baltmi.

Як заявив менеджер Baltmi з розвитку бізнесу Артурас Урбонавичюс, подорожчання алкоголю ніяк не позначилося на його споживанні в березні-квітні.

"Звички споживання так швидко не змінюються, і споживачі не схильні легко йти на компроміси. Вони вважатимуть за краще витратити більше грошей, але куплять таку саму кількість алкоголю, залишивши меншу частину грошей на задоволення інших потреб", - цитують А.Урбонавичюса у прес-релізі.

Згідно з даними дослідження, жителі Литви в березні-квітні витратили на пиво в середньому на 20,2 євро або на 20% більше, ніж минулого року за такий самий період. У березні-квітні литовці купили в середньому на 19,7 пляшки пива (12,8 літра), тоді як минулого року – 17,5 пляшки.

Горілки жителі Литви купили за два місяці в середньому по 1,7 літра – майже стільки, скільки за такий самий період минулого року. Середні витрати на горілку збільшилися на 0,2 євро до 20,3 євро.

Із початку березня найбільш помітно підвищилися акцизи на пиво та вино – приблизно на 112%, а на етанол – приблизно на 23%.

Тим часом, представник Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Гауден Галеа минулого тижня повідомив, що жителі Литви є світовими лідерами зі споживання алкоголю. У Литві в 2016 році один житель у середньому випив 16 літрів алкоголю.

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 151 ворожу атаку - Генштаб

Запоріжжя: Масштабна пожежа в п’ятиповерховому будинку – 9 постраждалих, серед них діти

Негода в Харкові: Троє постраждалих через обвал даху, загибла жінка та травмована дитина

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях найближчим часом

Макрон засудив 30% мита США на експорт з ЄС і закликав до відповіді Євросоюзу

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА