Інтерфакс-Україна
18:06 31.05.2017

Вимоги "Газпрому" щодо "бери або плати" повністю скасовані

2 хв читати
Вимоги "Газпрому" щодо "бери або плати" повністю скасовані

Вимоги "Газпрому" до НАК "Нафтогаз України" за умовою "бери або плати" повністю скасовані, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у прес-службі держхолдингу з посиланням на главу НАК Андрія Коболєва.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" 31 травня отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу у провадженні проти "Газпрому" за контрактом на постачання газу.

Зустрічні позови "Нафтогазу" і "Газпрому" за контрактом на постачання газу було подано в арбітраж в червні 2014 року, усні слухання завершилися в жовтні 2016 р., а рішення очікується в другому кварталі 2017 року.

Станом на початок квітня 2017 року, взаємні претензії "Газпрому" і "Нафтогазу" за контрактом купівлі-продажу газу з урахуванням штрафів і відсотків становили близько $45,7 млрд і $17,9 млрд відповідно.

Фінансові претензії "Нафтогазу" за контрактом охоплюють відшкодування переплати за газ ($17,9 млрд), претензії "Газпрому" – неоплачені рахунки в частині спірної ціни за листопад 2013 – травень 2014 рр. ($2,9 млрд) і оплата не поставленого газу на вимогу "бери або плати" ($42,8 млрд).

Без урахування штрафів і відсотків претензії "Газпрому" на кінець травня 2017 року становили $34,5 млрд за не поставлений газ на вимогу "бери або плати" і $2,2 млрд в частині спірної ціни в IV кварталі 2013 року і ІІ кварталі 2014-го, а вимоги "Нафтогазу" – $14,1 млрд за переплату за газ, придбаний із 20 травня 2011 року до жовтня 2015-го.

ОСТАННЄ

Окупанти знову атакували припортову структуру Одещини, спалахнув резервуар з олією, пожежу вже ліквідували – ОВА

Громадян, які прибувають до ТЦК під час мобілізації, годуватимуть як у ЗСУ за державний рахунок - Міноборони

Головний омбудсман Туреччини підтвердив передачу РФ списків зниклих безвісти, а також тяжкопоранених військовополонених - Лубінець

Міжвідомча робоча група затвердила проєкт Нацпрограми адаптації законодавства України до права ЄС

Майже 2,5 тис. родин отримали послугу "Муніципальна няня" у 2025р - Мінсоцполітики

Зеленський: зустріч радників з нацбезпеки Коаліції охочих планується 3 січня в Україні, лідери можуть зустрітися 6 січня у Франції

Об'єкти, присвячені Достоєвському, Толстому і Добролюбову, належать до символіки російської імперської політики - УІНП

ЗС Франції почали називати українську столицю французькою Kyiv замість Kiev

Лідери ЄС і Канади провели чергові консультації з підтримки України

Оборонна група EDGE з ОАЕ може купити 30% українського виробника БпЛА та ракет Fire Point – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА