Інтерфакс-Україна
14:17 06.06.2017

Стокгольмський арбітраж повністю вилучив прив'язку до нафтопродуктів у формулі ціни між Нафтогазом і Газпромом

3 хв читати
Стокгольмський арбітраж повністю вилучив прив'язку до нафтопродуктів у формулі ціни між Нафтогазом і Газпромом

Трибунал при Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма кардинально переглянув формулу ціни в угоді на постачання газу між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром", яка тепер залежить не від цін на нафтопродукти (газойль і мазут -ІФ), а від ціни газу на ринку, повідомив глава правління держхолдингу Андрій Коболєв.

"Формула кардинально змінена. Вона змінена з 2014 року відповідно до нового ринкового принципу. Формула ціни одномоментно була змінена для України з прив'язки до нафти - до прив'язки до ринку. Раніше у нас було 100% нафти, зараз - 100% ринку", - сказав він в ефірі "5 каналу" в неділю увечері.

За його словами, якщо вирахувати ціну за затвердженою арбітражем формулою Україна на сьогодні могла б купувати російський газ дешевше, ніж це зараз відбувається з боку Європи.

"Вона (ціна згідно з оновленою формулою - ІФ) вже зараз не лише менше від тієї ціни, яку від нас вимагає ПАТ "Газпром", вона навіть менше від тієї ціни, яку Україна оплачує за газ, що купувався з європейського напрямку", - зазначив А.Коболєв.

Глава НАК вважає, що на сьогодні такий принцип є найбільш справедливим і ця формула є найбільш ефективною на газовому ринку Європи.

А.Коболєв також пояснив, що аргументація і логіка арбітражу, який ухвалив рішення переглянути ціни на газ в угоді не з 2010 року, як цього хотіла українська сторона, а з 2014 року пов'язана з діями керівників НАК і країни, що працювали в той 5-річний період, під час купівлі газу в "Газпрому".

"Період, з якого трибунал ухвалив рішення про перегляд ціни для "Нафтогазу", в основному був визначений тими діями, які керівництво "Нафтогазу" до 2014 року і керівництво України з 2010 по 2014 роки щодо цієї угоди і щодо того, за якою ціною імпортувався газ з Росії", - сказав він.

Глава НАК також повідомив, що не бачить в ухваленому рішенні жодного пункту, який давав би "Газпрому" перевагу перед "Нафтогазом".

"Коректно порівнювати, що було до рішення і що після. До рішення "Газпром" вважав, що ми винні йому $47 млрд. Ми вже не винні. "Газпром" вважав, що ми повинні купувати не менше 41,6 млрд куб. м газу в рік. Не повинні. "Газпром" вважав, що ми повинні сплачувати одну з найбільших цін в Європі. Ми не повинні. Що там ще може бути "веселкового" (для "Газпрому" - ІФ)?" – зазначив А.Коболєв.

"Газпром" більше не може, і ми це довели за дві зими, диктувати нам умови, оскільки ми фізично можемо повністю купувати газ з європейського напрямку. Як ми чекаємо, остаточне рішення має остаточно врегулювати усі відносини з "Газпромом". Наша головна мета - зробити "Газпром" одним з постачальників газу для України на рівних умовах. Якщо у рамках цих умов "Газпром" буде конкурентним, тоді ми вестимемо переговори з ними щодо того як, в яких об'ємах і коли купувати газ", - резюмував він.

Як повідомлялося, НАК "Нафтогаз України" 31 травня отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу у провадженні проти "Газпрому" за контрактом на постачання газу. Стокгольмський трибунал задовольнив вимогу "Нафтогазу" про перегляд ціни в контракті на постачання газу з "Газпромом" з урахуванням ринкових умов, а також скасував вимоги "Газпрому" до НАК "Нафтогаз України" за умовою "бери або плати" і повністю скасував заборону на реекспорт Україною газу.

Розрахунок сум компенсацій, накладених за окремим рішенням Стокгольмського арбітражу у справі про спор "Нафтогазу" з ПАТ "Газпром" (Росія) і загалом остаточні рішення будуть формалізовані через 2-3 місяці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти з початку року втратили понад 177 тис осіб – Сирський

Фундація Олени Зеленської масштабує проєкт "Адреса дитинства"

Укроборонпром створить з Rheinmetall спільне підприємство з виробництва артснарядів

Кабмін затвердив положення про інформаційну базу даних споживання природного газу

В МЗС України пройшла зустріч з керівником посольства Польщі щодо блокування українсько-польського кордону

Через ворожі авіаудари по Нечволодівці на Харківщині одна людина загинула, ще одна поранена

Мінкультури просить ЄС врахувати культурний аспект при формуванні наступних пакетів санкцій

Київська лікарня "Феофанія" відтепер надає послуги для всіх громадян – КМВА

Зеленський про майбутнє ЗАЕС: Спочатку припинення вогню, а потім будемо говорити про станції

Зеленський переконаний, що 30-денного припинення вогню буде недостатньо для РФ, щоб та відновила сили

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА