14:26 12.06.2017

ЄС підтримує Україну у збереженні транзитного статусу, але вимагає реформ

2 хв читати
ЄС підтримує Україну у збереженні транзитного статусу, але вимагає реформ

Європейський Союз підтримує Україну в питанні збереження статусу транзитної країни, проте відзначає необхідність проведення реформ, повідомила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко за підсумками зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем (Maroš Šefčovič).

"Ми обговорили питання збереження за Україною статусу надійного транзитера. Відповідно, обговорили всі можливі дії з нашого боку, ту підтримку, яку вони нам можуть надати. Наша позиція така: Росія намагається використати "Північний потік" як інструмент політичного тиску, та сама ситуація з "Турецьким потоком". Пан М.Шефчович нас розуміє та підтримує, у нас є постійний діалог", - сказала Н.Бойко журналістам у понеділок в Астані.

За її словами, Європа, як і раніше, пред'являє до України низку вимог. "Вони нам говорять: будь ласка, робіть реформи, ми за цим стежимо... Міністерство, зі свого боку, також продовжує працювати: буде здійснено анбандлінг (відокремлення - ІФ), буде імплементовано вимоги третього енергопакета, щоб наша газотранспортна система працювала в новому "дизайні". Це найважливіша вимога", - розповіла заступник міністра.

Н.Бойко також наголосила, що Європа йтиме назустріч Україні лише в разі чіткого виконання необхідних кроків.

За її словами, українська сторона працює і з Європейською Комісією з питання транзиту, і у двосторонньому порядку з країнами-членами щодо позицій щодо OPAL, і за проектом "Північного потоку-2".

"Ми боротимемося за наш транзит. Для України важливо зберегти свій транзит, провадитимемо переговори з усіма, з ким необхідно, для обстоювання інтересів держави. Наприкінці цього місяця ми знову будемо в Брюсселі, однозначно знову це питання порушуватимемо. Але, звісно, ще йде і бюрократична робота", - додала заступник міністра.

Вона нагадала, що реформу НАК "Нафтогаз України" буде завершено після ухвалення остаточного рішення Стокгольмським арбітражем.

"Ми дуже чекаємо на це рішення, після нього почнемо здійснювати активний анбандлінг із передачею активів та іншими необхідними заходами", - додала Н.Бойко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА