Інтерфакс-Україна
14:26 12.06.2017

ЄС підтримує Україну у збереженні транзитного статусу, але вимагає реформ

2 хв читати
ЄС підтримує Україну у збереженні транзитного статусу, але вимагає реформ

Європейський Союз підтримує Україну в питанні збереження статусу транзитної країни, проте відзначає необхідність проведення реформ, повідомила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко за підсумками зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем (Maroš Šefčovič).

"Ми обговорили питання збереження за Україною статусу надійного транзитера. Відповідно, обговорили всі можливі дії з нашого боку, ту підтримку, яку вони нам можуть надати. Наша позиція така: Росія намагається використати "Північний потік" як інструмент політичного тиску, та сама ситуація з "Турецьким потоком". Пан М.Шефчович нас розуміє та підтримує, у нас є постійний діалог", - сказала Н.Бойко журналістам у понеділок в Астані.

За її словами, Європа, як і раніше, пред'являє до України низку вимог. "Вони нам говорять: будь ласка, робіть реформи, ми за цим стежимо... Міністерство, зі свого боку, також продовжує працювати: буде здійснено анбандлінг (відокремлення - ІФ), буде імплементовано вимоги третього енергопакета, щоб наша газотранспортна система працювала в новому "дизайні". Це найважливіша вимога", - розповіла заступник міністра.

Н.Бойко також наголосила, що Європа йтиме назустріч Україні лише в разі чіткого виконання необхідних кроків.

За її словами, українська сторона працює і з Європейською Комісією з питання транзиту, і у двосторонньому порядку з країнами-членами щодо позицій щодо OPAL, і за проектом "Північного потоку-2".

"Ми боротимемося за наш транзит. Для України важливо зберегти свій транзит, провадитимемо переговори з усіма, з ким необхідно, для обстоювання інтересів держави. Наприкінці цього місяця ми знову будемо в Брюсселі, однозначно знову це питання порушуватимемо. Але, звісно, ще йде і бюрократична робота", - додала заступник міністра.

Вона нагадала, що реформу НАК "Нафтогаз України" буде завершено після ухвалення остаточного рішення Стокгольмським арбітражем.

"Ми дуже чекаємо на це рішення, після нього почнемо здійснювати активний анбандлінг із передачею активів та іншими необхідними заходами", - додала Н.Бойко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київ збільшить щомісячні доплати молодшому медперсоналу, а також лікарям-протезистам і їх асистентам, - Кличко

Гендиректор УЧХ та омбудсман обговорили підтримку постраждалим від війни

Флот Дунаю отримав другий збудований у Туреччині катер "Лоцман Чеберяков"

Українські та німецькі поліцейські затримали "вора в законі"

Площа українського контролю в Курській області зменшилась ще на 6 кв. км, стверджують DeepState, у Генштабі та ISW не підтверджують

РФ вкидає в інфопростір чергову хвилю фейків про використання Україною хімзброї в Курській області - ЦПД

Мінкультури підтвердило М1, М2, sweet.tv, УІК і "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" статус критично важливих

США вперше будуть відсутні на засіданні "Рамштайну" - ЗМІ

Затримано заступника директора навчального закладу на Сумщині, який "зливав" окупантам локації ЗСУ

Українська делегація прибуде до США наприкінці цього або на початку наступного тижня для обговорення угоди про корисні копалини - Бессент

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА