Інтерфакс-Україна
17:00 15.06.2017

В ОБСЄ констатують зростання кількості обстрілів із боку бойовиків на Донбасі на 75% за тиждень

1 хв читати
В ОБСЄ констатують зростання кількості обстрілів із боку бойовиків на Донбасі на 75% за тиждень

Кількість порушень режиму припинення вогню, зокрема й із застосуванням важкого озброєння, забороненого Мінськими домовленостями, в зоні проведення антитерористичної операції за тиждень збільшилася на 75%, заявляє перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) Александр Хуг.

"За минулий тиждень спостерігачі констатували погіршення ситуації в зоні АТО. На 75% збільшилася кількість порушень, а також збільшилося застосування важкого озброєння, забороненого Мінськими домовленостями", - сказав А.Хуг на брифінгу в п'ятницю в Києві.

Він також зазначив, що за тиждень спостерігачі місії зафіксували 1,2 тис. випадків вибухів снарядів із мінометів, танків, артилерії. "За попередній тиждень таких випадків було 190", - повідомив А.Хуг, додавши, що більшість порушень за звітний тиждень зафіксовано в Луганській області.

За інформацією заступника голови місії, за тиждень спостерігачі підтвердили поранення 11 мирних жителів, усі - внаслідок обстрілу житлових районів.

"Три роки Мінські домовленості не виконуються, озброєні люди примушують мирних жителів платити жахливу ціну. Але навіть якщо почати виконувати домовленості зараз, це не допоможе повернути життя, за приблизними підрахунками, однієї тисячі людей. І не допоможе повернути життя матері і сина, які загинули в понеділок увечері в Трудовському районі Донецька", - сказав він.

За словами А.Хуга, на сьогодні в місії 653 спостерігачі, 565 із них працюють на сході України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кодекс ветеранів має закріпити обов'язки держави у ветеранській політиці - Стефанчук

Досвід українських ветеранів буде надзвичайно важливим у процесі трансформації підходу до трансатлантичної оборони – Рютте

Свириденко: Я хотіла б, щоб платформа "Ветеран Pro" розвивалася більш стрімко

Зеленський: Гарантії безпеки – ключ до того, щоб наступним поколінням українців не довелось проходити через війну

Україна отримала EUR4,05 млрд у межах ERA Loans та Ukraine Facility – Свириденко

Рада обмежила доступ до відомостей про оборонні підприємства в реєстрах

Прокурори стверджують, що обвинувачений у вбивстві Фаріон зізнався у злочині під час розмови зі співкамерником - ЗМІ

У Куп’янську через ворожий обстріл загинула жінка, четверо людей постраждали

Зеленський і Рютте обговорили кроки для наближення завершення війни, залучення країн до PURL

Зеленський: Після виписаної інфраструктури гарантій безпеки ми зрозуміємо, хто і як може допомогти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА