13:12 17.07.2017

Заради миру на Донбасі слід іти на деякі компроміси з РФ, вважає більшість опитаних українців

2 хв читати
Заради миру на Донбасі слід іти на деякі компроміси з РФ, вважає більшість опитаних українців

Більшість опитаних українців вважає, що для врегулювання збройного конфлікту на Донбасі слід погоджуватися на компроміси з Росією, про що свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім. І.Кучеріва та соціологічною службою Центру Разумкова.

Для миру на Донбасі варто погоджуватися на компроміси, але не на всі, вважає 52% респондентів. Згідно з раніше проведеним опитуванням, у травні 2016 року такої думки дотримувалися 47% українців, у жовтні 2015 року - 54%.

Водночас на мир за всяку ціну і будь-які компроміси згодні 18% опитаних українців (у травні 2016-го погоджувалися з цим 23%, у жовтні 2015-го - 21%). Така сама кількість респондентів (18%) висловила думку, що миру на Донбасі можна досягти лише з позиції сили - коли одна зі сторін переможе (у 2016 році так вважали 18%, у 2015-му - 14%). Не змогли визначитися з відповіддю 12% опитаних.

У регіональному розрізі на мир за всяку ціну більше згодні українці на півдні та сході (22% і 25%), ніж на заході та в центрі (10% і 17%) країни.

Водночас на заході України більше респондентів вважає, що мир на Донбасі може бути встановлено лише з позиції сили (22% респондентів). Таку думку поділяють 17% жителів Центральної України, 15% - Південної, 16% - Східної.

Згідно з результатами дослідження, рішення РНБО про блокаду торгівлі з "ДНР" і "ЛНР" підтримують 47% респондентів, не підтримують - 37%.

Найбільший рівень підтримки такого рішення на заході країни ("за" - 66% респондентів, "проти" - 16%), найменший - на півдні ("за" - 30%, "проти" - 49%). На сході України рішення РНБО про блокаду підтримують 38% опитаних українців, не підтримують - 49%. У Центральній Україні 47% громадян висловилися на підтримку такого рішення, не підтримують його 38%.

За результатами опитування, більше ніж половина українців (55%) підтримує пропозицію законодавчо визнати непідконтрольні території Донецької та Луганської областей окупованими, тоді як 22% не підтримують такої ідеї.

За визнання ОРДЛО окупованими виступають 64% опитаних жителів Західної України, 58% - Центральної. На півдні країни цю пропозицію підтримують 45% українців, на сході - 49%.

Дослідження було проведене 9-13 червня. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість хворих на "уханьську" пневмонію в Китаї перевищила 800 осіб, померли 25 - влада

Бойовики 11 разів порушили режим припинення вогню на Донбасі, поранено одного військового - штаб ООС

Європарламент подолав перший етап Brexit - голосування на рівні комітету

США додали до санкційних списків щодо Ірану двох людей і шість компаній, п'ять з яких китайські

Вашингтон запровадив нові правила отримання віз для жінок, що хочуть народжувати в США

В Україну прибули представники Організації цивільної авіації Ірану

УГСПЛ презентувала звіт про вплив війни на Донбасі на працівників секс-індустрії

Начальника відділу ГУ ДФС у Київській області затримали під час одержання хабара в 20 тис. грн

Начальника юрвідділу заводу "Генератор" затримано на хабарі - прокуратура

Мінінфраструктури оголосило відкритий відбір на посаду керівника АМПУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА