18:50 17.07.2017

Каталонці скоротять обідню перерву і загальну тривалість робочого дня

2 хв читати
Каталонці скоротять обідню перерву і загальну тривалість робочого дня

Десятки компаній, профспілок, освітніх і громадських організацій Каталонії в понеділок затвердили пакет реформ, що має привести тривалість робочого дня в регіоні у відповідність із загальноєвропейськими нормами, повідомляють іспанські ЗМІ.

Робочий день в Іспанії зазвичай починається близько 9-ї ранку, після кількох годин можна зробити перерву на каву або другий сніданок, потім іспанці працюють до 14: 00, після чого йдуть на двох- або тригодинну сієсту. З огляду на такі перерви робочий день часто закінчується після 20: 00.

Через такий графік іспанці працюють майже на 300 годин на рік більше, ніж німці, а сплять на годину менше інших європейців. Вони пізно вечеряють і постійно скаржаться на брак часу для себе і сім'ї.

Крім того, останні десятиліття Іспанія живе в неправильному часовому поясі: до 1942 року час у Мадриді збігався в з лісабонським і лондонським, але потім генерал Франко перевів стрілки на годину вперед із солідарності з нацистською Німеччиною. Експерти стверджують, що невідповідність часового пояса світловому дню згубно позначається на здоров'ї і тривалості життя.

За даними директора Міжнародного центру праці і сім'ї Іспанії Нурії Чинчилії, така організація робочого дня призводить до того, що іспанці сплять менше, ніж інші європейці, через це гірше концентруються на роботі, стають менш продуктивними, і з ними трапляється більше нещасних випадків.

Влада Каталонії розраховує суттєво змінити ситуацію до 2025 року, підвищити гнучкість робочого графіку і продуктивність праці.

Такі ініціативи обговорюють в Іспанії і на загальнодержавному рівні. У грудні минулого року міністр праці Фатіма Баньєс оголосила про плани перенести закінчення робочого дня по всій країні на 18: 00.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА