17:14 18.07.2017

Громадська рада доброчесності братиме участь у засіданнях ВРП при затвердженні суддів Верховного Суду

2 хв читати

Громадська рада доброчесності братиме участь у засіданнях Вищої ради правосуддя (ВРП) при затвердженні кандидатів на посади суддів оновленого Верховного Суду України, щоб не допустити призначення кандидатів, що не відповідають критеріям доброчесності та професійної етики.

"Поки що негативний результат щодо тих критеріїв, які зараховані до дискреції громадської ради доброчесності... Ми не розуміємо, як на той масив інформації і ту роботу, яку ми зробили, відреагувала Вища кваліфікаційна комісія суддів, у нас немає інформації щодо балів рейтингу кандидатів", - сказав співкоординатор громадської ради доброчесності Віталій Титич на брифінгу в Києві у вівторок.

Він наголосив, що технічна частина конкурсу відбулася, і тепер ВККС рекомендує для призначення кандидатів Вищій раді правосуддя.

"Саме ВСП відповідно до закону має підставу не допустити кандидата: ця невідповідність критеріям доброчесності і професійної етики, а також факт об'єктивних сумнівів членів ВРП щодо негативного впливу призначення того чи іншого кандидата на авторитет судової влади", - сказав В.Титич.

У цих обставинах, за його словами, громадська рада доброчесності братиме участь у засіданні ВСП при призначенні суддів, "щоб слухати аргументи ВККС, аргументи кандидатів". "Суспільство має побачити, чиї аргументи будуть переконливішими. Тобто, основний процес попереду", - підсумував він.

У свою чергу член Громадської ради доброчесності Марина Соловйова розповіла, що Громадська рада підготувала 140 негативних висновків щодо кандидатів на посади суддів оновленого Верховного Суду, 25 кандидатів вибули з конкурсу на етапі співбесід, 115 кандидатів отримали рішення колегії ВККС про необхідність розгляду висновків громадської ради на пленарних засіданнях комісії.

За її словами, ВККС визнала 26 кандидатів, що відповідають критеріям доброчесності і професійної етики, ще 8 кандидатів відмовилися від участі в конкурсі.

Водночас, як наголосила М.Соловйова, 76 кандидатів, до яких є претензії у громадської ради, продовжують брати участь у конкурсі. "Сьогодні, коли складатиметься рейтинг кандидатів, вважаємо, що ВККС має звернути увагу на негативні висновки громадської ради доброчесності", - зазначила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Макрон має намір сформувати новий уряд у середині серпня

Блок лівих партій у Франції вирішив висунути Люсі Кастец на посаду прем'єра

Посол США відвідала Полтавську обласну бібліотеку та зустрілася з представниками незалежних ЗМІ

Від початку доби армія РФ завдала 2 ракетних і 32 авіаудари

На фронті відбулося близько ста боїв, третина з них - на Покровському напрямку

Латвія відправить нову партію гуманітарної допомоги в дитячі лікарні Києва

Генконсул України в Торонто обговорив із керівником відділення онкології найбільшої дитячої лікарні Канади лікування українських дітей

У "Резерв+" додали позначку про своєчасне оновлення даних

Міністр оборони України в телефонній розмові з главою Пентагону наголосив на терміновості скасування заборон на далекобійні удари

Посол США відвідала енергетичний об'єкт у Полтавській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА