Інтерфакс-Україна
11:09 24.07.2017

Порошенко підписав закон, що збільшує штраф за парковку в місцях для транспорту людей з інвалідністю

2 хв читати
Порошенко підписав закон, що збільшує штраф за парковку в місцях для транспорту людей з інвалідністю

Президент України Петро Порошенко підписав закон №2109-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю", повідомляє прес-служба глави держави .

Закон удосконалює порядок забезпечення інвалідів місцями для паркування їх транспортних засобів або транспортних засобів, що здійснюють перевезення інвалідів і дітей-інвалідів. Також посилюється адміністративна відповідальність за порушення встановлених законом "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" пільг для цих осіб.

Цим документом вносяться зміни до низки статей Кодексу України про адміністративні правопорушення та закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", які дозволять законодавчо захистити права осіб з інвалідністю або водіїв, які їх перевозять, на безкоштовну парковку на спеціально обладнаних місцях з позначенням цих місць дорожніми знаками та відповідною розміткою. Зокрема, підвищується розмір штрафів за зупинку або стоянку, паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безкоштовного користування особами з інвалідністю або особами, які їх перевозять.

Відповідно до закону, зупинка або стоянка транспортних засобів на місцях, позначених дорожніми знаками або розміткою, які дозволяють паркування водіїв з інвалідністю, передбачає штраф від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо водій не є інвалідом. Крім того, збільшено штрафи за парковку на місцях для інвалідів, якщо водій не має відповідних пільг. Після набуття чинності закону такі штрафи становитимуть від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів (зараз - від 16 до 18).

Крім того, збільшується відповідальність за необлаштовані майданчики для паркування місць для осіб з інвалідністю.

Закон набуває чинності через три місяці з дня опублікування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Активи російської "Лукойл" в Іраку під загрозою через санкції США – ЗМІ

Країни ЄС у вересні надали захист 79,2 тис. біженцям з України, це рекорд з серпня 2023 року - Євростат

Міністри фінансів країн ЄС розглядатимуть у четвер два способи фінансової підтримки України – ЗМІ

Словацька прокуратура припинила слідство у справі про передання Україні винищувачів МіГ-29 - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 156 ворожих атак - Генштаб

Троє цивільних постраждали внаслідок атаки російського дрона у Харківській області - прокуратура

Уряд очікує на результати процесуальних дій щодо "Енергоатома" і готовий сприяти НАБУ та САП - Свириденко

Енергетики працюють над мінімізацією обмежень електрики, але ситуація може погіршитися з наступними атаками – глава Міненерго

Зеленський: Фактично кожного дня Україна застосовує далекобійні санкції проти РФ

Національний освітній проєкт CDTO Campus у 2026р розпочне підготовку CISO-фахівців і вийде на міжнародний рівень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА