Інтерфакс-Україна
18:52 24.07.2017

Бойовики на Донбасі випробовують новий вид забороненої "Мінськом" зброї

2 хв читати
Бойовики на Донбасі випробовують новий вид забороненої "Мінськом" зброї

Незаконні збройні формування (НЗФ) під час обстрілу позицій Збройних сил України поблизу Красногорівки Донецької області 20 липня 2017 року використали новий вид озброєння - мобільну чотириствольну реактивну систему залпового вогню, повідомляє українська сторона Спільного центру з контролю і координації (СЦКК) .

"Українська сторона СЦКК отримала дані про початок використання бойовиками НЗФ ОРДО мобільних чотириствольних реактивних систем залпового вогню, розроблених у 2015 році, так званим "Республіканським центром науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт ДНР ". Так встановлено, що одне з таких приготувань було використано бойовиками під час обстрілу населеного пункту і позицій Збройних сил України в районі Красногорівки 20 липня 2017 ", - зазначено в повідомленні української сторони СЦКК на сторінці прес-центру штабу АТО в соцмережі Facebook у понеділок.

У повідомленні наголошується, що, зважаючи на результати його бойового застосування, цілком ймовірно, що найближчим часом цей вид РСЗВ будуть часто застосовувати НЗФ ОРДО при обстрілі населених пунктів і позицій сил АТО, "незважаючи на те, що використання реактивних системи залпового вогню категорично заборонено Мінського угодами ".

"Українська сторона СЦКК передала СММ ОБСЄ наявні фото- і відеоматеріали з цього виготовлення і сподівається, що це допоможе спостерігачам місії краще ідентифікувати невідомі їм типи озброєння на території ОРДО і ОРДЛО", - зазначено в повідомленні.

Як зазначає українська сторона СЦКК, використання цього озброєння з боку бойовиків свідчить про грубі порушення Мінських домовленостей, відверте небажання дотримуватися узятих на себе зобов'язань у рамках Тристоронньої контактної групи, і "свідоме планування і здійснення терористичних актів проти мирного населення".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА