16:02 26.07.2017

Дозвіл на зустріч консулів РФ з Агєєвим нададуть після проведення слідчих дій

3 хв читати
Дозвіл на зустріч консулів РФ з Агєєвим нададуть після проведення слідчих дій

У Службі безпеки України заявляють, що російський консул отримає дозвіл на зустріч із затриманим в Луганській області російським військовослужбовцем Віктором Агєєвим після проведення невідкладних слідчих дій.

"... російській стороні було повідомлено, що дозвіл на проведення зустрічі з Агєєвим службовими особами Генерального консульства РФ в Харкові буде надано після проведення невідкладних слідчих (розшукових) дій, про що російську сторону буде поінформовано додатково", - повідомляє прес-центр СБУ в середу.

У СБУ нагадали, що військовослужбовець ЗС РФ В.Агєєва було затримано 24 червня в зоні проведення АТО, і лише через два тижні, 6 липня, Генеральне консульство РФ у Харкові направило листа з проханням надати дозвіл на зустріч представників дипломатичної установи з затриманим. Свою відповідь СБУ направила 13 липня.

Крім того, українська спецслужба вважає безпідставними обвинувачення МЗС РФ у порушенні норм міжнародного законодавства і нагадує про ситуацію з українським режисером Олегом Сенцовим, затриманим російськими спецслужбами в травні 2014 року.

"СБУ хоче нагадати російським дипломатам про їхню схожу практику дій на прикладі проведення зустрічі консульськими співробітниками МЗС України з Олегом Сенцовим, якого незаконно затримали представники російських спецслужб у травні 2014 року. Незважаючи на численні ноти і запити української сторони до РФ, така зустріч відбулася лише через півтора року після його укладення - в грудні 2015 року. (...) дозвіл на відвідування Олега було надано лише після винесення російським судом незаконного обвинувального рішення", - зазначається в повідомленні прес-центру.

Як повідомлялося, раніше МЗС РФ закликав Київ забезпечити негайний консульський доступ до затриманого в Україні росіянина В. Агєєва. "Київ, позбавляючи Агєєва права на консульський захист, порушує Консульську конвенцію між РФ і Україною 1993 року, а також Віденську конвенцію про консульські відносини 1963 року. Закликаємо МЗС України забезпечити безумовне виконання українськими компетентними органами положень цих міжнародних договорів, і вимагаємо надати негайний доступ консульських посадових осіб до Агєєва", - йдеться в коментарі департаменту інформації і друку МЗС РФ, опублікованому на сайті відомства 25 липня.

24 червня 2017 року поблизу с. Желобок Слов'яносербського району Луганської області українські військові знешкодили диверсійно-розвідувальну групу терористів. Чотирьох бойовиків затримали, один з них виявився військовослужбовцем ЗС РФ за контрактом В. Агєєвим.

Міноборони РФ заявило, що В.Агєєв проходив строкову службу в Збройних силах РФ, після якої в травні 2016 звільнився в установленому порядку в запас. Сам В.Агєєв підтвердив, що вирушив на схід України після підписання контракту на службу в Збройних силах РФ: "Я військовослужбовець. Частина 65246 (розташована в місті Новочеркаськ, це полк зв'язку і навчальний центр Повітряно-космічних сил Росії)".

22 липня глава Служби безпеки України Василь Грицак наголосив, що дії затриманого на Донбасі В. Агєєва кваліфікуються як тероризм.

24 липня перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко зазначила, що російський консул не відвідувала затриманого російського військовослужбовця-контрактника В. Агєєва.

У Міністерстві закордонних справ України роз'яснили, що дозвіл російським дипломатам на відвідування затриманого в Україні російського військовослужбовця В. Агєєва має надати слідчий або суд, що здійснює кримінальне провадження щодо цього громадянина.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

Недбалість директора КП спричинила дві масштабні пожежі на Одещині – Офіс генпрокурора

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА