Інтерфакс-Україна
10:41 02.08.2017

Україна готує позов до РФ з огляду на збитки портів через Керченський міст

2 хв читати
Україна готує позов до РФ з огляду на збитки портів через Керченський міст

Запровадження Росією обмежень щодо судноплавства через Керченський канал у зв'язку з будівництвом мосту призводить до збитків українських портів і буде оскаржене в суді, заявив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк на зустрічі з профспілками морських і річкових портів у вівторок.

"Міністерство юстиції в рамках наявних судових позовів проти Росії відокремлює проблему перекриття Керченського каналу і введення обмежень щодо суднового ходу. Зараз готується позов і рахуються збитки недоотриманих коштів Маріупольським та Бердянським торговельними портами", - наводить слова заступника міністра прес-служба відомства.

Ю.Лавренюк додав, що проблема будівництва Керченського порту, на якій акцентували увагу профспілки Бердянського порту, наразі вирішується спільно з Міністерством закордонних справ, Радою національної безпеки і оборони.

"Це глобальне, політичне та складне питання, але ми його обов'язково вирішимо", - сказав заступник міністра.

Він також повідомив, що Мінінфраструктури ініціює зменшення нормативів відрахування держпідприємствами частини чистого прибутку до держбюджету із 75% до 50%, щоб більше коштів спрямовувати на розвиток й оновлення інфраструктури.

Як зазначено в повідомленні, представники профспілок висловили занепокоєння щодо рівня заробітних плат, кадрових призначень, корупції в портах, а також щодо днопоглиблення акваторій портів та порядку компенсації інвестицій морським портам.

Ю.Лавренюк зазначив, що Мінінфраструктури спільно з Адміністрацією морських портів України та за участі Американської торговельної палати і Європейської бізнес асоціації розробили та направили на погодження до інших органів влади проект порядку компенсації інвестицій.

Як повідомлялося, в червні стало відомо про підготовку Міністерством транспорту РФ проекту наказу про закриття Керченської протоки в акваторії його судноплавної частини Керч-Єнікальського каналу на 23 доби в серпні-вересні 2017 року для встановлення арки мосту.

З огляду на це Мінінфраструктури України заявило про сповіщення про це Міжнародної морської організації, оскільки такі дії з боку РФ можуть завдати значної шкоди не лише безпеці судноплавства, а й національній безпеці України в цілому.

"Подальше будівництво та введення в експлуатацію мосту через Керченську протоку призведе до значного зменшення суднозаходжень у морські порти "Маріуполь" та "Бердянськ", зниження вантажообігу цих портів, гальмування їхнього розвитку, зниження рентабельності металургійних підприємств регіону, зменшення прибутків портових операторів і філій Адміністрації морських портів України, що неприпустимо", - зазначав тоді Ю.Лавренюк.

Окрім того, в травні 2017 року було відкрито кримінальне провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки під час будівництва мосту через Керченську протоку між територією Росії та окупованим півостровом Крим.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 110 ворожих атак - Генштаб

Міносвіти спростувало інформацію про необов'язковість військової підготовки в наступному навчальному році

Контроль якості повітря в селі Житомирської області, де пролунали вибухи показав незначні відхилення – ОВА

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

Сибіга зустрівся із керівництвом УЧХ, готується підписання меморандуму про співпрацю

Запорізькі поліцейські повідомили про підозру депутатці з тимчасово окупованої Василівки

ЄК виділить EUR295,5 млн на продовження проекту Rail Baltica

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА