Геращенко: Україна не зважатиме на поради деяких зарубіжних чиновників спочатку вирішити проблему Донбасу і лише потім - Криму, а йде паралельними треками

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко відзначає однобокість підходу до співпраці з українською стороною кількох іноземних політиків і чиновників, які акцентують увагу на "домашньому завданні" Києва, відсуваючи на другий план збройну агресію проти України Російської Федерації і окупацію нею частини української території, а також зобов'язання низки країн у рамках міжнародних договорів.
"Іноді наші іноземні партнери хотіли б більше говорити про домашнє завдання України (боротьба з корупцією, посилення демократичних процесів, прозорість економіки, розумна кадрова політика), аби не говорити про свої зобов'язання, як гарантія безпеки України і захист прав людини на всьому європейському континенті", - написала І.Геращенко у своїй сторінці у Facebook у вівторок вранці.
У цьому контексті вона відзначила регулярні заяви європейських партнерів на захист українських громадських організацій при одночасному замовчуванні проблеми арештів і тюремних вироків щодо українців і кримських татар з боку російської влади і судів у тимчасово окупованому Криму.
"Ви чули заяви іноземних урядів щодо судилища над Балухом або Чийгозом? Я - ні. Зате деякі іноземні чиновники радять нам спочатку вирішити проблему Донбасу, а потім Криму ... Ми НЕ прислухаємося до цих порад. Ми йдемо паралельними треками, крок за кроком і день за днем наближаючи звільнення Криму і Донбасу ", - написала перший віце-спікер Верховної Ради.
При цьому І.Геращенко наголосила, що звільнення окупованих територій має відбутися політико-дипломатичним способом при одночасному посиленні української армії.
"Тому що і на окупованому Донбасі, і в окупованому Криму живуть громадяни України. І Донбас, і Крим - це українські території. Ми не дамо ЄС і США про це забути і зняти з порядку денного. Більш того, цієї своєю наполегливістю ми зберігаємо і захищаємо і європейські принципи і цінності. Адже ЄС базується не лише на безкомпромісній боротьбі з корупцією і повчаннях, як розбудовувати демократію і світле майбутнє, а на правах людини, передусім, на повазі до приватної власності (а українську приватну власність пограбували, РФ все вкрала у нас у Криму і на Донбасі). Ми щодня нагадуватимемо про це європейцям і американцям, як би їм іноді не прикро було це чути", - зазначила вона.
При цьому перший віце-спікер українського парламенту висловила думку, що іноземним партнерам іноді набагато приємніше зустрічатися з українськими Антикорупціонер і опозиціонерами, які незмінно розкажуть, як все погано в Україні, але не згадають про Росію, ніж проводити зустрічі з тими українськими політиками, "які нагадують про Будапештський меморандум, заручників і політв'язнів, статистикою убитих і поранених українців, про вкрадену на Донбасі та в Криму українську власність, про права людини, яких просто немає по суті на окупованих територіях".
У цьому контексті І.Геращенко звернулася з проханням до всіх політиків і громадських активістів, незалежно від політичного табору або організації: "про що б ви не спілкувалися з нашими шановними західними колегами і партнерами, не забудьте їм обов'язково сказати одну річ - про російську військову агресію і тією ціною, яку Україна та українці платять сьогодні за мир в ЄС".