18:31 15.08.2017

МЗС України має ініціювати всесвітнє розслідування ракетної програми КНДР

2 хв читати
МЗС України має ініціювати всесвітнє розслідування ракетної програми КНДР

Директор Національного інституту стратегічних досліджень і радник президента України Володимир Горбулін вважає, що у відповідь на публікацію The New York Times Київ має ініціювати всесвітнє розслідування ракетної програми Північної Кореї.

"У цій ситуації Міністерству закордонних справ варто було б запропонувати світовій спільноті, а в першу чергу Сполученим Штатам, провести дослідження і у нас в Україні, і, напевно, у всьому світі, яким чином Північна Корея змогла розвинути свою ракетно-космічну програму. Є тут якесь китайське коріння чи ні? Є тут російське коріння чи нема? Адже ці дві країни підтримували і підтримують тісні відносини з КНДР. Які взаємини між Північною Кореєю та Іраном?" - заявив В.Горбулін на брифінгу у вівторок, повідомляє інтернет-видання "Лівий берег".

За його словами, таке розслідування дасть змогу припинити постійні нападки на Україну.

В.Горбулін наголосив, що з 1997 року, коли було підписано Режим контролю ракетних технологій (РКРТ), йому не відомо жодного випадку його порушення, зокрема і продажу двигунів для ракет повітря-повітря до Ірану, в чому також звинувачували свого часу Україну. "І жодного факту не було доведено. Але ми постійно на сторінках газет і в телепередачах", - зазначив він.

"Я думаю, що наше зовнішньополітичне відомство мало б не побоятися. Звичайно, тут будуть певні іміджеві втрати. Тут, можливо, доведеться розсьорбувати чимало тяжких сторінок. Але тоді ми дійдемо одного висновку: ми порядна країна, ми чесна країна. А головне - ми єдина країна, яка пішла на скорочення і фактично на розставання зі своїм третім у світі ракетно-ядерним комплексом. І коли такі мухи кусають Україну безперервно, то, напевно, настав час переходити від споглядання і охання-ахання на кухнях і в кабінетах до активних дій", - заявив В.Горбулін.

Як повідомлялося, 14 серпня The New York Times із посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні КНДР МБР Hwasong-14 оснащена ракетним двигуном, створеним на основі радянського РД-250, що розроблявся в 60-ті роки для радянських МБР. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР у публікації назване українське ДП "Південмаш" (Дніпро), яке, як пише NYT, "залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності".

У ДП "Південмаш" озвучені NYT припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР спростували, розцінивши їх як спробу дискредитувати підприємство та Україну.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА