Українські хірурги можуть регулярно здійснювати хірургічне лікування епілепсії шляхом поділу півкуль
Хірургічне лікування епілепсії пацієнтів з важкими ураженнями головного мозку шляхом поділу півкуль може здійснюватися регулярно, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" завідувач відділення функціональної нейрохірургії Інституту нейрохірургії ім. Ромоданова Костянтин Костюк.
"Проблема в тому, що найчастіше такі пацієнти не доходять до нейрохірургів, а лікуються локально, тривалий час приймаючи різні протиепілептичні препарати. Наразі така операція може почати широко застосовуватися", – зазначив він.
За умови стандартного хірургічного втручання при епілепсії видаляється один осередок епілептичних нападів – уражена ділянка мозку.
"Ця операція відрізняється тим, що її роблять пацієнтам з великими або множинними ураженнями однієї півкулі. В таких випадках проводиться радикальне хірургічне втручання, метою якого є цілковите блокування поширення патологічної епілептичної активності з однієї півкулі в протилежну, здорову", – уточнив К.Костюк.
За його словами, загалом щорічно хірургічного лікування епілепсії потребує 1-1,5 тис. людей. При цьому гемісферотомію – розділення півкуль – необхідно проводити щонайменше 10-15 пацієнтам на рік.
"Запорука успіху хірургічного лікування епілепсії передусім залежить від досвіду і знань нейрохірургів, а також від глибокої співпраці з неврологами, епілептологами і нейрофізіологами. Велике значення має правильність визначення показань і виду хірургічного втручання", – зазначив К.Костюк.
Гемісферотомія вперше була проведена в Києві українськими нейрохірургами в липні 2017 року. Наразі вже проведено дві такі операції.