Майже дві третина українців пишаються своїм громадянством

Майже три чверті українців (73%) з надією та оптимізмом дивляться в майбутнє, зокрема майже дві третини (63%) пишаються своїм громадянство, свідчать дані опитування, проведеного Інститутом соціології НАН України за підтримки фонду "Демократичні ініціативи" ім. Кучеріва.
"За роки Незалежності України значно зросла ідентифікація нашого народу з громадянством своєї країни. Ми фіксували два сплески, перший - після Помаранчевої революції. До неї передусім ідентифікували себе як громадянина України 44%, після - 52%. І другий сплеск був після Революції Гідності. До неї цей показник був 51%, у 2015 вже 65% ", - сказала на прес-конференції у вівторок у Києві директор "Демініціатив"Ірина Бекешкіна.
Згідно з опитуванням, на сьогодні на заході України пишаються своїм громадянство 81% (не пишаються 7%), у Центрі 67% (не пишаються 16%), на півдні 46% (не пишаються 28%), на сході 56% (не пишаються 17%), на підконтрольних Києву територіях Донбасу - 39% опитаних пишаються, 27% не пишаються, 34% респондентів не змогли визначитися.
Основними почуттями, коли вони думають про майбутнє, українці називають надію (47%), тривогу (30%), оптимізм (26%).
Серед страхів у співвітчизників переважають економічні: зростання цін (81%), безробіття (73%), невиплати зарплат і пенсій (61%). Крім того, українці бояться зростання злочинності (51%), нападу зовнішнього ворога (43%). Саме жителі Західної України найчастіше згадували страх нападу зовнішнього ворога - 48%.
Згідно з опитуванням, лише 20% українців позитивно ставляться до ідеї приєднання України до союзу Росії та Білорусі, негативно - 62%.
За приєднання України до НАТО виступають 40%, проти - 36%.
За вступ до Євросоюзу висловилися 54%, проти - 24%.
Підтримують ідею надання російській мові статусу другої державної 30% українців, категорично проти - 54%.
Опитування проводилося 3-25 липня в усіх областях України, окрім окупованих територій Донбасу і Криму. Загалом було опитано 1800 осіб. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.