Україна ініціює розслідування у Раді безпеки ООН щодо скандалу з ракетами КНДР

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ ініціювати розгляд на Раді безпеки ООН питання непричетності України до ракетної програми Північної Кореї, повідомляється на офіційному сайті глави держави.
"З урахуванням висновків комісії (Міжвідомча комісія з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю - ІФ) хочу доручити Міністерству закордонних справ України підготувати групу експертів і ініціювати розгляд цього питання на закритому засіданні Ради безпеки ООН", - сказав П.Порошенко, прийнявши доповідь про підсумки роботи робочої групи з питань перевірки інформації, викладеної в статті видання "The New York Times" від 14 серпня 2017 року.
"Окремо потрібно оприлюднити висновки робочої групи та Міжвідомчої комісії та проінформувати наших міжнародних партнерів і ініціювати проведення аналогічного розслідування відповідними країнами. В першу чергу, таку ж відкритість повинна продемонструвати Російська Федерація", - додав глава української держави.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України, керівник робочої групи Олександр Турчинов доповів президенту, що на виконання його доручення робоча група і Міжвідомча комісія з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю провели перевірку оприлюдненої виданням "The New York Times" інформації про можливу передачу державним підприємством "Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод" ракетних технологій, зокрема, ракетних двигунів РД-250, у Північну Корею.
"За підсумками проведеної роботи і на підставі наданих державними органами матеріалів робоча група констатує: чинна система державно-експортного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення та товарів подвійного використання виключає можливість передачі таких товарів до країн, щодо яких запроваджено відповідні санкції Ради безпеки ООН", - сказав О.Турчинов.
Секретар РНБО повідомив, що під час перевірки та професійного аналізу наявної інформації та матеріалів держорганів члени робочої групи, Міжвідомчої комісії та експерти підкреслюють, що Україна сумлінно і послідовно дотримується взятих на себе міжнародних зобов'язань, зокрема, діє механізм жорсткого держконтролю виконання і верифікації міжнародних зобов'язань, взятих у рамках виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї і режиму контролю над ракетними технологіями.
"Агресія Росії проти України реалізується сьогодні в формі гібридної війни, під час якої Росія, крім ведення бойових дій, потужно використовує ретельно сплановані інформаційні провокації для системної дискредитації України як надійного і прогнозованого партнера. Зокрема, в таких чутливих для міжнародного суспільства сферах як військово-технічне співробітництво ", - зазначив він.
За словами секретаря РНБО, "одним із завдань таких провокацій маніпуляція суспільною свідомістю з метою маскування Російською Федерацією власної активної участі в багатьох деструктивних кампаніях". "У цьому контексті робоча група вважає статтю у виданні "The New York Times" елементом інформаційного прикриття і відволіканням уваги світової спільноти від ймовірної участі РФ в реалізації північнокорейських ракетних програм. Робоча група одноголосно дійшла аргументованих висновків, які повністю спростовують причетність України до реалізації програм з розробки балістичних ракет у Північній Кореї", - зазначив О.Турчинов.