13:53 08.09.2017

Україна у 2018-2019 рр. очікує 50-80 млрд куб. м транзиту газу на рік через свою ГТС із подальшим зниженням

2 хв читати
Україна у 2018-2019 рр. очікує 50-80 млрд куб. м транзиту газу на рік через свою ГТС із подальшим зниженням

Україна у 2018-2019 рр. чекає на транзит газу через свою ГТС у щорічному обсязі 50-80 млрд куб. м, але в подальшому з огляду на розвиток проектів будівництва Росією обхідних газопроводів цей показник може впасти до 15-40 млрд куб. м на рік і нижче.

Такий прогноз міститься в оприлюдненій Енергетичній стратегії України до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність", затвердженій розпорядженням Кабінету Міністрів.

"Наявність успішних результатів просування ініціатив щодо збільшення залежності від постачання російського газу до Європи, отримані дозволи на будівництво газопроводів, підписані контракти з субпідрядниками, оприлюднені плани часткового демонтажу ГТС РФ на вході в Україну не дозволяють прогнозувати збереження обсягів транзиту російського газу через ГТС України на поточних рівнях", - йдеться в документі.

Розробники стратегії нагадують, що на сьогодні відсутні документальні підтвердження транзиту через ГТС України після 2019 року у зв'язку із закінченням дії відповідного контракту між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром".

У зв'язку з цим Україна має оптимізувати роботу своєї ГТС, інтегрувавши її в європейську систему газових постачань, забезпечити можливість європейським компаніям купувати газ на східному кордоні України шляхом облаштування там точок входу станціями вимірювання та обліку якісних параметрів газу. Це дасть змогу зберегти використання української ГТС для транзиту російського газу до Європи.

Україна має забезпечити максимальну надійність і прозорість діяльності оператора своєї ГТС, впровадити європейське законодавство в енергосфері, зокрема стандартні мережеві кодекси ЄС, і залучити іноземного партнера до її управління.

Автори стратегії також відзначають недозавантаженість наявних потужностей підземних сховищ газу (ПСГ) України, необхідність збільшення ефективності їх експлуатації і технічних параметрів із залученням передового досвіду з управління ними. Так, на сьогодні доступні 8-15 млрд куб. м потужностей ПСГ країни для сезонного зберігання газу іншими компаніями, зокрема іноземними.

Крім того, транспортування газу ГТС України для внутрішніх споживачів країни до 2035 року очікується на рівні 26-30 млрд куб. м на рік.

Як повідомлялося, Україна в 2016 році збільшила транзит природного газу через свою газотранспортну систему (ГТС) на 22,5% (на 15 млрд 121,1 млн куб. м) порівняно з 2015 роком - до 82 млрд 200,1 млн куб. м.

Пропускна спроможність ГТС України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, зокрема до країн Європи 142,5 млрд куб. м, до Молдови - 3,5 млрд куб. м. До складу ГТС також входять 12 підземних сховищ газу країни.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Київтеплоенерго" просить суд визнати підписаним договір із "Нафтогазом"

Три людини отримали опіки через вибух газоповітряної суміші в Запорізькій області

Двох постраждалих від вибуху газу на Луганщині евакуювали до Харкова

Уряд продовжив спецзобов’язання з продажу газу населенню і ТКЕ до серпня

На Харківщині не скасовуватимуть лінійки через інцидент із розпиленням газу в одній зі шкіл

Розпилення газу в школі Харкова кваліфіковано як хуліганство, небезпечні речовини у замірах не встановлені

У харківській школі розпилили невідомий газ, 15 дітей в лікарні

Правоохоронці проводять понад 20 обшуків у Києві, Київській та Житомирській областях у рамках справи про махінації зі скрапленим газом

"Газпром" припинив виставляти "Нафтогазу" рахунки за постачання газу в окуповані райони Донбасу, але продовжує "списувати" на це довільні суми

Карпатська стратегія дасть можливість розширити співпрацю з Польщею і загалом з ЄС - Кубів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА