14:00 08.09.2017

Україна розраховує розпочати експорт газу після 2020 р. завдяки зростанню внутрішнього видобутку

2 хв читати
Україна розраховує розпочати експорт газу після 2020 р. завдяки зростанню внутрішнього видобутку

Україна розраховує розпочати експорт природного газу після 2020 року за рахунок збільшення зростання видобутку всередині країни.

Така мета міститься в оприлюдненій Енергетичній стратегії України до 2035 року "Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність", затвердженій розпорядженням Кабінету Міністрів.

"Основні заходи з реалізації стратегічних цілей у газовому секторі: до 2020 року і надалі здійснення необхідних заходів для забезпечення потреб України в обсягах природного газу власного видобутку з подальшою можливістю започаткування його експорту", - йдеться в документі.

Передумовами для зростання внутрішнього видобутку мають стати: збалансоване державне регулювання і мінімізація політичного впливу на газодобувні компанії; залучення іноземних інвесторів і партнерів із застосуванням сучасних технологій; удосконалення облікової політики.

Стратегія передбачає необхідність збільшення обсягу геологорозвідувальних робіт для забезпечення приросту ресурсної бази, зростання обсягів розвідувального та експлуатаційного буріння, зокрема на глибоких горизонтах, а також вдосконалення та забезпечення стабільності фіскального режиму.

Автори документа також наголошують на необхідності встановлення ринкових цін на газ для всіх категорій споживачів із подальшим впровадженням системи адресного субсидування та монетизації.

Як повідомлялося, затверджена розпорядженням Кабінетом Міністрів №1079 від 28 грудня 2016 року концепція розвитку газодобувної галузі передбачає збільшення видобутку газу в країні у 2020 році до 27,6 млрд куб. м, зокрема державною "Укргазвидобування" - до 20,1 млрд куб. м.

Україна в 2016 році збільшила видобуток газу на 0,5% (на 91,1 млн куб. м) порівняно з 2015 роком - до 19 млрд 987,1 млн куб. м.

Видобуток газу в Україні в січні-липні 2017 року збільшився на 2,9% (на 335,2 млн куб. м) порівняно з аналогічним періодом 2016 року - до 12 млрд 7,3 млн куб. м.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Київтеплоенерго" просить суд визнати підписаним договір із "Нафтогазом"

Три людини отримали опіки через вибух газоповітряної суміші в Запорізькій області

Двох постраждалих від вибуху газу на Луганщині евакуювали до Харкова

Уряд продовжив спецзобов’язання з продажу газу населенню і ТКЕ до серпня

На Харківщині не скасовуватимуть лінійки через інцидент із розпиленням газу в одній зі шкіл

Розпилення газу в школі Харкова кваліфіковано як хуліганство, небезпечні речовини у замірах не встановлені

У харківській школі розпилили невідомий газ, 15 дітей в лікарні

Правоохоронці проводять понад 20 обшуків у Києві, Київській та Житомирській областях у рамках справи про махінації зі скрапленим газом

"Газпром" припинив виставляти "Нафтогазу" рахунки за постачання газу в окуповані райони Донбасу, але продовжує "списувати" на це довільні суми

Карпатська стратегія дасть можливість розширити співпрацю з Польщею і загалом з ЄС - Кубів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА