17:22 12.09.2017

Українська прокуратура проводить екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі

3 хв читати
Українська прокуратура проводить екстрадиційну перевірку щодо Саакашвілі

Органи української прокуратури проводять перевірку запиту грузинської сторони про екстрадицію колишнього президента Грузії, екс-голови Одеської ОДА та лідера партії "Рух нових сил" Міхеіла Саакашвілі, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Після отримання цього запиту (від грузинської сторони на екстрадицію - ІФ) були спрямовані всі матеріали в органи прокуратури для проведення екстрадиційної перевірки. Це попередній етап. Якщо вона (перевірка - ІФ) буде завершена з позитивним висновком, то буде можливість ухвалювати подальші процедурні рішення відповідно до закону", - сказав П.Петренко на брифінгу у вівторок в Києві, відповідаючи на питання журналістів про те, якими будуть дії Мін'юсту стосовно запиту про екстрадицію.

"На сьогодні матеріали передані Міністерством юстиції до органів прокуратури... Оскільки в нас поки що немає висновків і документів, то можемо говорити, що вона ще не завершена" - зазначив міністр.

За його словами, згідно з українським законодавством, залежно від того, на якій стадії розгляд кримінальної справи в країні, яка запитує екстрадицію тієї чи іншої особи, кінцеве рішення ухвалює той чи інший орган.

"Якщо справа розглядається на стадії досудового розслідування, тоді кінцеве рішення щодо екстрадиції приймає орган прокуратури, в нашому випадку Генеральна прокуратура. Якщо справа розглядається на стадії судового розгляду, тобто, в країні, яка запитує інформацію щодо видачі, справу вже передали до суду, то кінцеве рішення приймають органи юстиції", - пояснив глава Мін'юсту.

Разом з тим, він звернув увагу, що незалежно від цих моментів українське законодавство передбачає процедуру екстрадиційної перевірки, яка здійснюється саме органами прокуратури.

Як повідомлялося, 5 вересня заступник міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов заявив, що Міністерство юстиції України отримало запит від Головної прокуратури Грузії на арешт і видачу М.Саакашвілі: "Україна отримала запит про розшук, взяття під варту і екстрадицію Міхеіла Саакашвілі. запит Головної прокуратури Грузії був адресований Міністерству юстиції України і Генеральній прокуратурі України ".

С.Пєтухов зазначив, що за даними Головної прокуратури Грузії, М.Саакашвілі виступає обвинуваченим в чотирьох кримінальних провадженнях, відкритих за такими статтями Кримінального кодексу Грузії: ст. 182, яка передбачає відповідальність за привласнення, розтрату або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах; ст.333 і ст.117 - зловживання службовим становищем посадовою особою, вчинене шляхом насильства або із застосуванням зброї; ч.2 ст.332 - зловживання становищем посадовою особою.

Заступник міністра юстиції повідомив, що рішенням судді колегії у кримінальних справах Тбіліського міського суду від 2 серпня 2014 року М.Саакашвілі було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Через ухиляння від явки до слідчого та невстановлення місця перебування М.Саакашвілі 4 серпня 2014 року було оголошено в розшук.

С.Пєтухов повідомив, що Головна прокуратура Грузії в своєму запиті дала гарантію Генпрокуратурі України, що цей запит не має на меті переслідування особи за політичними мотивами, і що М.Саакашвілі НЕ буде притягнутий до відповідальності за вчинення злочинів, не передбачених запитом, а також не буде виданий третій країні, і його права не будуть порушуватися.

"Відповідно до кримінально-процесуального законодавства Міністерство юстиції пересилає запит, отриманий від Грузії, і супутні матеріали, 94 сторінки, в Генеральну прокуратуру України для проведення експедиційної перевірки", - сказав заступник міністра.

26 липня президент України Петро Порошенко видав указ, яким позбавив громадянства України М.Саакашвілі. Сам політик у цей час перебував у США, пізніше він прибув до Польщі з українським паспортом, потім відправився в Литву.

16 серпня М.Саакашвілі анонсував, що повернеться в Україну 10 вересня через пункт пропуску "Краковець" (Львівська область).

У Державній прикордонній службі України заявили, що не мають ніяких доручень від правоохоронних органів про заборону в'їзду на територію України М.Саакашвілі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА