13:14 14.09.2017

Додаткові квоти ЄС на українську агропродукцію набудуть чинності з жовтня 2017 р., на зерно - з 2018 р.

2 хв читати
Додаткові квоти ЄС на українську агропродукцію набудуть чинності з жовтня 2017 р., на зерно - з 2018 р.

Українські агровиробники зможуть скористатися додатковими квотами на безмитне постачання окремих видів сільськогосподарської продукції до ЄС з 1 жовтня 2017 року, зернових культур - з 1 січня 2018 року.

"Ми очікуємо, що відповідний законодавчий акт (рішення Європарламенту - ІФ) буде опубліковано наприкінці вересня, а набуде чинності він з 1 жовтня 2017 року. Водночас тарифні квоти на зернові буде відкрито з 1 січня 2018 року, оскільки їх застосування потребує ухвалення окремого імплементаційного регламенту Європейської комісії", - написала на своїй сторінці в соцмережі Facebook заступник міністра економічного розвитку та торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська.

За її словами, в середу, 13 вересня у Європейському парламенті було підписано рішення про надання Україні додаткових торгових преференцій на три роки.

Підписаний регламент надає додаткові нульові тарифні квоти для українського меду - 2,5 тис. тонн, кукурудзи та борошна з неї - 650 тис. тонн, ячменю та борошна з нього - 350 тис. тонн, пшениці та борошна - 65 тис. тонн.

Крім того, збільшується квота на ячмінну крупу - 7,8 тис. тонн, овес - 4 тис. тонн, оброблені томати - 3 тис. тонн і виноградний сік - 500 тонн.

Відповідний законодавчий акт передбачає також повну лібералізацію імпорту з України деяких товарів, зокрема взуття, мідних і алюмінієвих виробів, певних видів електронної апаратури.

Як повідомлялося, Україна може без мит постачати до Євросоюзу 36 товарних позицій у рамках затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на постачання для яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів - 8 тис. тонн, сухого молока - 1,5 тис. тонн, вершкового масла - 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів - 1,5 тис. тонн, яєць - 3 тис. тонн, свинини - 40 тис. тонн.

Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговими преференціями ЄС до їх збільшення, щодо пшениці становили 950 тис. тонн, ячменю - 250 тис. тонн, кукурудзи - 400 тис. тонн, цукру - 20 тис. тонн, меду - 5 тис. тонн, оброблених томатів - 10 тис. тонн, виноградного та яблучного соку - 10 тис. тонн, вівса - 4 тис. тонн, часнику - 500 тонн.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Голова Євроради подякував Трампу за позбавлення від ілюзій

Литва впровадить квоти для іноземних працівників у зв'язку зі зростанням імміграції з України

Посли 16 країни та глава Представництва ЄС закликали Україну підтримувати рівність і захищати права ЛГБТІ

ЄС посилив правила боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму

Карпатська стратегія дасть можливість розширити співпрацю з Польщею і загалом з ЄС - Кубів

Кабмін затвердив проект розпорядження президента про підписання главою ДКАУ протоколу до угоди з ЄС про співпрацю в проекті ГНСС EGNOS/Galileо від 2005 року

Глава дипломатії ЄС обговорила з прем'єром Вірменії карабахське врегулювання і запросила його до Брюсселя

ЄС надасть можливість 15 тис. молодих європейців безкоштовно подорожувати континентом

Поліція затримала кілера, якого розшукують в ЄС за організацію та замах на вбивство

Клімкін: дуже важливо, щоб Євросоюз синхронізував із США санкції проти РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА