Інтерфакс-Україна
12:12 22.09.2017

Популярність російських ЗМІ в Україні знизилася, проте довіра до них дещо зросла

3 хв читати
Популярність російських ЗМІ в Україні знизилася, проте довіра до них дещо зросла

Популярність російських ЗМІ в Україні за підсумками 2017 року знизилася порівняно з 2016 роком, проте довіра до них дещо зросла, свідчать дані національного опитування "Ставлення населення до ЗМІ та споживання різних типів ЗМІ в Україні", проведеного InMind за підтримки проекту USAID "У-Медіа", що його реалізує міжнародна організація Internews.

Так, довіра до російського телебачення в 2017 році зросла до 6% з 3% у 2016 році, до інтернет-ресурсів - до 10% з 7%, друкованих ЗМІ та радіо - до 6% з 2%.

Довіра до загальнонаціональних і регіональних ЗМІ значно перевищує показник довіри до російських, проте цього року цей показник дещо знизився. Так, довіра до загальнонаціонального ТБ знизилася до 54% з 58%, до інтернет-ресурсів - до 48% з 52%, до друкованих ЗМІ - до 28% з 31%, до радіо - до 33% з 36%.

У розрізі популярності загальнонаціональні телеканали в 2015-2017 рр. утримують стабільний показник у 90%. Популярність російських телеканалів у 2017 році знизилася до 5% з 7% порівняно з 2016 роком. Популярність інтернет-видань у загальнонаціональному розрізі знизилася на 1 п. п. - до 90%, друкованих ЗМІ - на 5 п. п., до 50%, тоді як радіо - зросла на 3 п. п., до 93%.

Популярність російського інтернет-сегмента в Україні знизилася на 2 п. п. - до 12%, радіо - на 3 п. п. - до 1%, друкованих ЗМІ - на 2 п. п., до 1%.

"Більшість опитаного населення отримує новини з українських ЗМІ. При цьому українське телебачення, хоч і залишається найчастіше використовуваним ЗМІ для отримання новин, продовжує втрачати позиції. За рік частка тих, хто користується ним бодай раз на тиждень, зменшилася до 73% з 80%", - наголошується в дослідженні.

Крім того, за останній рік спостерігається тенденція до зниження задоволеності національними інтернет-ЗМІ. Це стосується оперативності інформації, повноти матеріалу, його об'єктивності й достовірності.

Інтернет-сайти сприймаються як обов'язкове джерело серед більшості груп медіа-споживачів незалежно від віку та регіону проживання. Серед національних сайтів лідирують Censor.net, pravda.com.ua, Korrespondent.net

У розрізі соцмереж найчастіше для ознайомлення з новинами в Україні використовується соціальна мережа Facebook. Вона важлива, насамперед, для наймолодшої цільової аудиторії.

"Перевага соцмереж: можна не тільки ознайомитися з новинами, а й відстежувати реакцію громадськості на них (читати коментарі та роздуми, залишати власні відгуки)", - наголошується в дослідженні.

Російські мережі "Вконтакте", "Одноклассники" сприймаються переважно як джерело інформації за інтересами (зручний доступ до музики та тематичних груп - хобі, професія, навчання тощо) або як ресурс для спілкування.

Twitter дещо зручніший для відстеження стрічки конкретних відомих персоналій, але загалом дублює функції Facebook.

У рейтингу загальнонаціональних ЗМІ в розрізі телебачення лідирують телеканали "1+1", "Інтер" та СТБ; веб-портали - "Українська правда", "Кореспондент", "1+1"; друковані ЗМІ - "Сегодня", "Вести", "АиФ-Украина"; радіо - "Хіт ФМ", "Люкс ФМ", "Шансон".

У рейтингу російських каналів в Україні лідирують "РТР-Планета", "Первый канал", "Россия 24"; веб-порталів - "Lenta.ru", "РБК", "Vesti.ru".

У користуванні соцмережами зростання демонструє лише Facebook, користування іншими мережами знижується.

Опитування проводилося у три хвилі - в травні-червні 2015 року, 2016 і 2017 рр. Вибірка становила 4,048 тис. інтерв'ю в хвилю, з яких по 300 інтерв'ю у 12 областях - Київській, Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській і Херсонській.

Географія дослідження - Україна, міста 50 тис. +, крім Криму та зони так званих ЛНР і ДНР.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія продовжує атакувати на фронті, за перемир‘я хоче видати тільки відсутність "шахедів" - ЦПД

"Слуга народу" підтримає ратифікацію угоди між Україною та США про створення інвестфонду

Сирський обговорив із Бріґером важливість нарощення ініціативи ЄС щодо постачання боєприпасів та засобів ППО

Кардинали протягом ранку четверга не змогли обрати нового Папу Римського

Путінське "парадне перемир'я" виявилося фарсом, Україна адекватно реагує на обстріли і надає інформацію партнерам – Сибіга

Міноборони допустило до експлуатації три модифікації помпових рушниць

Перед ратифікацією Угоди зі США "Євросолідарність" ініціює спеціальну заяву парламенту – Геращенко

В Раду внесено законопроєкт про військового омбудсмана

Мир з Росією неможливий за рахунок тільки дипломатії, вважає Яценюк

В Україні збережеться прохолодна дощова погода, місцями заморозки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА