Інтерфакс-Україна
13:29 22.09.2017

"Банк життя" запустив перший в Україні публічний банк пуповинної крові

2 хв читати
"Банк життя" запустив перший в Україні публічний банк пуповинної крові

Благодійний фонд "Банк життя" запустив перший в Україні публічний банк пуповинної крові.

"На першому етапі роботи банку заплановано зібрати 500 зразків, етап, коли український публічний банк буде сприйнятий і буде надана можливість сертифікації валідації цих процесів європейським і американським", - сказав президент благодійного фонду "Банк життя" Ярослав Ісаков на прес-конференції в четвер.

Наразі, за його словами, банк має у своєму розпорядженні 100 зразків пуповинної крові, переданих йому представником європейської мережі FamiCord Якубом Бараном під час прес-конференції.

"Ці зразки внесені до міжнародного реєстру. Фактично, з сьогоднішнього дня "Банк життя" є банком-оператором. Незабаром - після передачі зразків і реєстрації інформації про їхній фенотип на сайті фонду, інтеграції в європейські мережі - вони стануть доступні нашим пацієнтам", - зазначив Я. Ісаков.

За його словами, другий етап роботи банку передбачає збір 24 тис. зразків пуповинної крові. Це надасть можливість забезпечити потребу більшості пацієнтів України, які потребують трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин (ГСК, кістковий мозок).

Щорічно в Україні діагностується близько 7 тис. випадків раку крові. Близько половини таких пацієнтів потребують трансплантації, при цьому 50% з них потрібен неспоріднений донор.

Група компаній FamiCordGroup об'єднує 16 сімейних і один публічний банк пуповинної крові. Останній був створений у 2011 році. Наразі публічний банк FamiCordGroup налічує 3,6 тис. донорських зразків.

Як повідомив раніше головний лікар Київського центру трансплантації кісткового мозку Віктор Хоменко, для створення в Україні системи трансплантації кісткового мозку необхідно сформувати єдину державну інформаційну систему трансплантації, розробити порядок ввезення/вивезення трансплантатів гемопоетичних стовбурових клітин, а також налагодити процес обміну донорськими матеріалами з іноземними реєстрами/банками донорів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок обстрілу БПЛА по Чугуєву відомо про двох постраждалих та пошкодження багатоквартирного будинку

Москва підтверджує проведення зустрічі Путіна і Трампа на Алясці - ЗМІ

Путін запропонував США припинення війни в обмін на контроль над Східною Україною — ЗМІ

Розмір 4-го траншу Україні за Ukraine Facility склав EUR3,2 млрд замість попередніх $3,05 млрд

Трамп анонсував зустріч з Путіним 15 серпня на Алясці

Трамп анонсує можливий обмін територіями у рамках угоди України та РФ

Алієв, Пашинян і Трамп уклали історичну тристоронню угоду про мир і співпрацю між Вірменією та Азербайджаном

Грем підтримав ініціативу Трампа щодо переговорів із Путіним для завершення війни в Україні

Трамп: Вірменія та Азербайджан припиняють війну і стають друзями, США знімають обмеження на оборонну співпрацю з Азербайджаном

Єрмак провів онлайн-розмову з радниками з питань безпеки шести країн і НАТО щодо миру в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА