18:11 28.09.2017

У МЕРТ готові обговорювати з британською Stiletto співпрацю в проекті створення в Україні нового виробництва боєприпасів

3 хв читати

Створення в Україні нового боєприпасного виробництва може бути забезпечено, зокрема, у рамках міжнародної кооперації, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник міністра економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Юрій Бровченко.

"На сьогодні ми вже провадимо переговори (щодо цього проекту - ІФ) з компанією Stilletto. Хочемо наступного тижня почути їхні пропозиції, як вони бачать свою роль і місце в цьому процесі, їхні умови (співробітництва), і максимально сприяти, щоб вони могли працювати в Україні", - сказав заступник міністра в коментарі агентству у рамках першого Всеукраїнського форуму приватних підприємств оборонної промисловості в Києві в четвер.

"Це один із варіантів. Ми максимально відкриті для всіх", - додав він.

Як уточнив Ю.Бровченко, на сьогодні реалізація планів щодо створення в Україні боєприпасного виробництва здійснюється у кількох напрямах. "По-перше, організацією складального виробництва опікуватиметься Міноборони на своїх потужностях - це один напрям", - сказав він.

Водночас, зазначив заступник міністра, вже розпочато роботу з організації виробничої кооперації з боєприпасної тематики за участю держконцерну "Укроборонпром". "На сьогодні ми вже підписали договори на підготовку виробництва великокаліберних боєприпасів на одному з підприємств "Укроборонпрому", - повідомив він. Крім того, кооперація з виробництва дрібнокаліберних боєприпасів також уже організована на потужностях НВО "Форт" (Вінниця), нагадав Ю.Бровченко.

За словами заступника міністра, організація боєприпасного виробництва у рамках замкнутого циклу на одному підприємстві недоцільна. "Йдеться про галузеву кооперацію за участю ключових гравців української боєприпасної галузі", - уточнив він.

Як повідомлялося, влітку британська Stiletto Systems в альянсі з канадською MAGNUM озвучили готовність щодо участі в можливому тендері МЕРТ зі створення в Україні нового виробництва боєприпасів. Британсько-канадський альянс готовий забезпечити протягом двох років проектування і будівництво заводу з виробництва стрілецьких та артбоєприпасів калібром від 5,45 до 152 мм потужністю до 100 млн набоїв на рік.

Уточнюючи в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-України" бачення британсько-канадським альянсом оптимальної схеми фінансування дорогого проекту, голова "Stiletto-Україна" Роман Карпенко зазначив: "З огляду на складне фінансове становище в Україні вважаємо за можливу співпрацю приватних компаній із Міністерством оборони, де основним замовником на військові боєприпаси є саме міністерство".

Підписаний у квітні 2017 року військовими відомствами України та Канади меморандум про співпрацю у сфері оборони, визначає, зокрема, наміри сторін щодо співпраці у сфері розроблення та виробництва оборонної продукції, і розглядається як основ для переведення двосторонньої ВТС на новий рівень.

Британська Stiletto Systems Ltd. спеціалізується на розробленні боєприпасів і стрілецької зброї. Закріплені у звіті ЦНДІ ОВТ ЗСУ підсумки проведених у 2016 році випробувань українськими військовими бронебійних боєприпасів Stiletto підтверджують перевагу їхніх характеристик над представленими на ринку американськими та європейськими зразками: кулі калібру 5,45 мм здатні вражати бронежилети 6-го класу захисту, а також легку бронетехніку противника. Постачання документації на виробництво боєприпасів Stiletto включене в єдиний пакет документів із будівництва патронного заводу для інозамовника.

Президент Петро Порошенко в липні озвучив плани щодо будівництва в Україні нового боєприпасного заводу за стандартами НАТО. Закріплене указом президента №183/2017 від 11 липня рішення РНБО про дофінансування сектора безпеки і оборони в 2017 році передбачає спрямування 1,4 млрд грн на закупівлю і виробництво боєприпасів за лінією спецфонду за рахунок коштів спецконфіскації.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА