16:56 29.09.2017

АМКУ дозволив Тігіпку купити ВіЕс Банк у Сбербанку

2 хв читати
АМКУ дозволив Тігіпку купити ВіЕс Банк у Сбербанку

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив бізнесменові Сергію Тігіпку опосередковано придбати ВіЕс Банк (Львів), який належить російському Сбербанку, повідомляється в прес-релізі АМКУ.

Згідно з повідомленням, придбання акцій забезпечить перевищення 50% голосів у найвищому органі управління банку.

С.Тігіпко опосередковано здійснює контроль над ТАСкомбанком і Універсал Банком (обидва Київ): сукупна частка учасників концентрації на ринках банківських послуг за підсумками 2016 року не перевищує 4% за кожним.

"З огляду на те, що концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, на підставі статті 25 закону України "Про захист економічної конкуренції" Антимонопольний комітет України надав дозвіл на заявлену концентрацію", - зазначено в прес-релізі.

Як повідомлялося, С.Тігіпко має намір купити у Сбербанку 99,9% акцій ВіЕс Банку.

ВіЕс Банк (VS Bank, до 16 грудня 2013 року - Фольксбанк, раніше - Електрон Банк) заснований у 1991 році. Станом на 1 січня 2017 року його основним акціонером було ПАТ "Сбербанк Росії" (володіло 99,923% акцій банку).

Згідно з даними Нацбанку, станом на 1 липня 2017 року за розміром загальних активів (3,621 млрд грн) ВіЕс Банк посідав 28-ме місце серед 88 банків, які діяли в країні.

Україна 23 березня 2017 року терміном на рік запровадила санкції проти всіх п'яти структур російських держбанків, які працюють в Україні: українських Сбербанку та ВТБ, "БМ Банку" ("внучки" ВТБ), Промінвестбанку ("дочки" ЗЕБ) і VS Bank ("внучки" Сбербанку). Їм заборонено будь-які фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб, зокрема материнських структур.

Сбербанк проводить переговори з партнерами та НБУ про вихід з українського ринку.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА