Інтерфакс-Україна
14:55 02.10.2017

Fitch підтвердило рейтинги Києва і Харкова на рівні "B" із прогнозом "стабільний"

2 хв читати
Fitch підтвердило рейтинги Києва і Харкова на рівні "B" із прогнозом "стабільний"

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) Києва та Харкова в іноземній і національній валюті на рівні "В-", прогноз за рейтингами - "стабільний", йдеться в прес-релізі Fitch.

Згідно з повідомленням, агентство також підвищило національний довгостроковий рейтинг Києва з рівня "BBB(ukr)" до "А-(ukr)".

Короткостроковий РДЕ Харкова в іноземній валюті також підтверджено на рівні "В". При цьому довгостроковий рейтинг міста за національною шкалою підтверджено на рівні "АА-(ukr)" зі "стабільним" прогнозом.

Слабке інституціональне середовище для українських місцевих і регіональних органів влади залишається стримувальним чинником для рейтингів Києва та Харкова, зазначає Fitch. Водночас підвищення національного рейтингу Києва відображає консолідацію бюджетних показників міста на тлі профіциту бюджету, тоді як рейтинги Харкова продовжують стримуватися рейтингами України і слабким інституціональним середовищем для місцевих і регіональних органів влади.

У прес-релізі зазначено, що бюджетні показники столиці стабілізуються в середньостроковій перспективі. Проте умовний ризик Києва залишається суттєвим.

"Місто надало кілька гарантій на загальну суму близько 2 млрд грн станом на середину 2017 року для підтримання проектів у сфері громадського транспорту, інфраструктури та енергозбереження. Більшість гарантованих кредитів номінована в євро та належить до двох компаній у власності міста - "Київпастрансу" та "Київметрополітену". Терміни гарантій закінчуються у 2018-2021 роках", - йдеться в прес-релізі.

У свою чергу високі умовні ризики Харкова агентство пояснює збитковістю муніципального сектора, який у місті представлений переважно компаніями ЖКГ. Місто регулярно покриває історично низькі тарифи цих компаній.

За вісім місяців поточного року Харків зібрав 69% від закладених до бюджету доходів за повний рік і здійснив 62% від річних бюджетних видатків. Це забезпечило проміжний профіцит у 454 млн грн.

ОСТАННЄ

Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях найближчим часом

Макрон засудив 30% мита США на експорт з ЄС і закликав до відповіді Євросоюзу

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

США запровадять 30% тариф на імпорт товарів з ЄС і Мексики з 1 серпня

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

Цивільного поранено внаслідок атаки дрона в Херсоні — ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА