20:26 06.10.2017

Венеціанська комісія підтримала створення в Україні Антикорупційного суду з застереженнями

1 хв читати
Венеціанська комісія підтримала створення в Україні Антикорупційного суду з застереженнями

Венеціанська комісія на пленарному засіданні в п'ятницю надала висновок, в якому підтримала створення в Україні Антикорупційного суду, передбаченого законом "Про судоустрій і статус суддів", який був схвалений 2.06.2016 року разом з законом "Про внесення змін до Конституції (щодо частині правосуддя)".

Про це йдеться в документі, який є в розпорядженні агентства "Інтерфакс-Україна".

Закон передбачає перехід України до триланкової судової системи і створення Вищого антикорупційного суду як суду першої інстанції. Також передбачено, що стосовно Вищого антикорупційного суду повинен бути прийнятий окремий закон.

Зараз на розгляд парламенту було внесено два законопроекти №6011 (авторства Оксани Сироід і Івана Крулько) і №6529 (авторства Сергія Алексєєва).

Венеціанська комісія критично висловилася щодо обох законопроектів, зазначивши, що законопроект С.Алексєєва передбачає створення окремих палат, а не окремого суду, в той час як законопроект О.Сироід і І.Крулько викликає сумнів в його відповідності Конституції і політизує процес призначення суддів, що суперечить принципу незалежності судової влади.

Разом з тим експерти Венеціанської комісії позитивно оцінили хід судової реформи в Україні та підтримали ініціативу президента Петра Порошенка про створення в Україні Антикорупційного суду, зазначивши, що "ця реформа чітко спрямована на розбудову української судової системи відповідно до стандартів Ради Європи та забезпечення в Україні верховенства права".

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА