Генштаб ЗСУ закликає не використовувати БПЛА біля в/ч і арсеналів без узгодження з командуванням

Генеральний штаб Збройних сил України нагадує, що використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) неподалік військових частин і складів ЗСУ іншими військовими формуваннями здійснюється за узгодженням із командуванням. У разі виявлення безпілотника, на політ якого немає дозволу, ЗСУ вживатимуть заходів для його знешкодження.
"Застосування поблизу військових частин, баз (арсеналів) і складів Збройних Сил України або над ними безпілотних літальних апаратів (БПЛА) іншими військовими формуваннями здійснюється за узгодженням із командуванням Збройних Сил України. З метою гарантування безпеки військових об'єктів у разі виявлення неузгодженого використання БПЛА поблизу них або над ними Збройні Сили України вживатимуть заходів для знешкодження зазначених БПЛА", - йдеться в повідомленні Генштабу на сторінці у Facebook у вівторок.
Генштаб також застерігає від провокаційних дій поблизу військових частин, оскільки військовослужбовці добових нарядів, відповідно до статутних обов'язків, мають право застосовувати зброю під час несення служби.
"Звертаємося до громадян із проханням повідомляти до правоохоронних органів про підозрілих осіб поруч із військовими об'єктами або в місцях розташування військ", - закликають у Генеральному штабі.
Раніше в Генштабі повідомили, що від початку поточного року в районах розташування військових частин помічено 72 випадки застосування БПЛА, затримано 26 осіб, які керували безпілотниками.