09:52 17.10.2017

Відпрацьований радянський супутник "Блискавка" може впасти на Землю 19 жовтня

1 хв читати
Відпрацьований радянський супутник "Блискавка" може впасти на Землю 19 жовтня

Відпрацьований радянський супутник зв'язку "Блискавка-1-44" прискорює своє падіння і найближчими днями припинить балістичне існування, повідомляє американський спеціалізований сайт.

Згідно з прогнозом, що постійно уточнюється, це станеться орієнтовно 19 жовтня. Цього дня не згорілі в щільних шарах атмосфери уламки супутника можуть досягти поверхні Землі.

Раніше передбачалося, що це може статися спочатку 28 жовтня, потім 20 жовтня.

Точність прогнозу часу й місця можливого падіння уламків супутника, що має в міжнародному каталозі номер 1979-070А, в американському - 11474, підвищуватиметься в міру наближення цієї дати.

Супутник "Блискавка-1-44" було запущено з космодрому Плесецьк за допомогою ракети-носія "Блискавка" 31 липня 1979 р. Він працював на високоеліптичній орбіті з нахилом 62,8 градуса, висотою в перигеї 470 км, в апогеї - 40860 км. Маса супутника - 1500 кг.

Як раніше повідомило "Інтерфаксу-АВН" високопоставлене джерело в російській ракетно-космічній галузі, "особливістю супутників, які відпрацювали на високоеліптичних орбітах, є швидке прискорення їх падіння через "нирки" в щільні шари атмосфери в перигеї на завершальних обертах навколо Землі, що викликає певні проблеми для прогнозування можливих районів їх падіння".

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА