17:31 20.10.2017

Українські суди змінять підхід до рішень у справах про визначення місця проживання дитини

2 хв читати

Українські суди будуть враховувати практику Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) і його рішення у справі "М.С. проти України" про визначення місця проживання малолітньої дитини, яка 11 жовтня 2017 року отримала статус остаточної, що змінить підхід до розгляду таких справ в Україні.

Як пояснив агентству "Інтерфакс-Україна" юрист судової практики "ЕПАП Україна" Юрій Некляєв, при розгляді зазначеної справи в Україні батько дитини "програв" усі судові інстанції та змушений був звернутися до ЄСПЛ.

"У цьому рішенні ЄСПЛ укотре наголошує на необхідності першочергового врахуванням найвищих інтересів дитини", - повідомив юрист.

Так, ЄСПЛ зазначив, що, визначаючи найкращі інтереси дитини, національні суди повинні враховувати, що таким інтересам найбільш відповідає: 1) збереження зв'язку дитини з сім'єю, крім випадків, коли сім'я є неблагополучною, а також 2) забезпечення розвитку дитини в безпечному, спокійному і стійкому середовищі. "Зазначені обставини повинні бути ключовим орієнтиром для судів у розгляді справ", - підкреслив Ю.Некляєв.

Юрист також зазначив, що поняття "сім'я" може включати більш широке коло осіб, ніж батьки і дитина. Особливо актуальним стає це питання, коли в сім'ї є двоє або більше дітей, або коли, крім батьків, разом з дітьми проживають бабуся/дідусь. У такому випадку "зв'язок з родиною", на який звертає увагу ЄСПЛ, охоплює, крім звичних взаємин батьки-дитина, ще й взаємини дитини з братами/сестрами або бабусею/дідусем.

"Тривалість часу, проведеного дитиною з цими особами, може стати важливим фактором у визначенні найкращих інтересів дитини, а значить, і правильного визначення місця її проживання", - сказав юрист.

"В Україні рішення (правова позиція) ЄСПЛ є джерелом права нарівні, наприклад, до закону. Тому кожне рішення ЄСПЛ має вкрай важливе значення для формування єдиного підходу в українських судах у вирішенні спорів", - підкреслив юрист.

Ю.Некляєв звернув увагу, що дотепер в українських судах сформувалася усталена практика в цьому питанні, згідно з якою дитина залишається жити з матір'ю, якщо батько не доведе існування виняткових обставин, які унеможливлюють таке проживання.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Адвокат учасниці т.зв. МГБ "ДНР" росіянки "Терези" звернувся до ЄСПЛ у зв'язку зі станом її здоров'я

ЄСПЛ передав Великій палаті суду чотири справи "Україна проти Росії"

Україна подасть позов до ЄСПЛ проти РФ щодо захисту прав політв'язнів

ЄСПЛ ухвалить рішення за скаргою екс-голови податкової в Харківській області Денисюка до кінця 2018 року

Захист Саакашвілі подав скаргу до ЄСПЛ на дії українських органів влади

ЄСПЛ присудив звільненому з ув'язнення в РФ українцеві Афанасьєву EUR2 тис. компенсації

ЄСПЛ підтримав скаргу екс-заступника міністра юстиції України Корнійчука про його незаконний арешт

ЄСПЛ підтримав скаргу екс-заступника міністра юстиції України Корнійчука щодо незаконного арешту і ухвалив виплатити йому EUR6,5тис

В ЄСПЛ зареєстровано 3,8 тис. справ проти України через наслідки російської агресії

В України немає прострочених боргів за рішеннями ЄСПЛ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА