Інтерфакс-Україна
19:43 01.11.2017

Держприкордонслужба України постійно фіксує провокації з боку ЗС РФ на всьому східному кордоні

2 хв читати
Держприкордонслужба України постійно фіксує провокації з боку ЗС РФ на всьому східному кордоні

Держприкордонслужба України постійно фіксує провокаційні дії з боку підрозділів збройних сил РФ за всім периметром українсько-російського кордону, заявив начальник Східного регіонального управління Держприкордонслужби України Сергій Бідило.

"На сьогодні підрозділи Збройних сил Російської Федерації чинять постійні провокаційні дії - я говорю не лише про державний кордон Харківської області, а за всім периметром українсько-російського кордону, це 1 тис. 578 км - які полягають у постійних під'їздах ... до державного кордону й пунктів пропуску бойової техніки: один-два БТР, від п'яти до десяти військовослужбовців, які проводять ті чи інші дії", - сказав С.Бідило в Харкові в середу під час виїзного засідання парламентського комітету з законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

За його словами, у вересні 2017 року в повному складі було розгорнуто механізовану загальновійськову 20-у армію, яка дислокується в місті Воронежі. "Її частини та з'єднання розташовані на сьогодні в безпосередній близькості - розгорнуті за 15-20 км від державного кордону ... Розгорнуто повномасшатбні та боєздатні підрозділи (як механізовані, так і танкові) ... Протягом 2017 року ми постійно фіксуємо розгортання радіотехнічних комплексів розвідки поблизу державного кордону", - сказав С.Бідило.

Він наголосив, що досі на законодавчому рівні не врегульовано питання відведення землі під інженерні споруди для облаштування кордону, а також компенсації за цю землю. За його словами, тільки в Харківській області на відшкодування за землю необхідно 86 млн грн.

Начальник Східного регіонального управління Держприкордонслужби також зазначив, що в Харківській області необхідно прискорити переоснащення 16 пунктів пропуску. "16 пунктів пропуску в Харківській області не забезпечують виконання функцій за призначенням здійснювати відповідний контроль і не дозволяють у разі загострення обстановки (як було в 2014 р. у пунктах пропуску Новоазовськ, Ізварине) ні захистити людей, які перетинають державний кордон у пунктах пропуску, ні захистити склад загону фіскальної та прикордонної служби, які несуть службу", - сказав С.Бідило.

"Ті проблеми, про які ви сказали, - це проблеми всеукраїнського масштабу в усіх областях, які межують із кордоном ворога. Щодо земель і щодо пунктів пропуску ... я говоритиму з цього приводу з керівництвом держави, а членів комітету ще раз прошу подумати, що можна зробити, щоб прискорити переобладнання, тому що 16 пунктів пропуску, й жоден із них не відповідає вимогам - це загроза", - сказав голова парламентського комітету Андрій Кожем'якін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

АТ "Укрзалізниця" з 14 грудня вводить новий графік поїздів регіональних, приміських та міських рейсів

77 ОАеМБр повідомляє про системний дроновий терор цивільних окупантами в Харківській області

Для закінчення війни Європа має допомогти Україні зробити складний вибір, зокрема у питанні територій - МЗС Туреччини

ППО за ніч знешкодила 64 з 80 ворожих дронів, є влучання на 8 локаціях і падіння уламків на 3

У Тернопільській області зафіксовано землетрус

Зеленський привітав військових Сухопутних військ зі святом

Ворожа атака забрала життя жителя Павлограда, ще четверо постраждали

Орбан заявив про готовність Угорщини оскаржити рішення ЄС скасувати принцип одностайності щодо "заморозки" активів РФ

Продюсер Полякової Ясинський запропонував "Суспільному" ініціювати публічне обговорення перегляду правил нацвідбору на "Євробачення"

Генштаб зафіксував впродовж доби 174 бойові зіткнення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА