07:43 06.11.2017

Мінкультури висловило протест на проведення незаконних робіт у Бахчисараї окупаційною владою Криму

3 хв читати
Мінкультури висловило протест на проведення незаконних робіт у Бахчисараї окупаційною владою Криму

 

Міністерство культури України висловило протест через будівельні роботи на території "Ханського палацу" в Бахчисараї, внесеного до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, в тимчасово окупованому Росією Криму.

"Мінкультури вкрай обурене проведенням масштабних незаконних робіт на пам'ятці національного значення "Ханський палац"(охоронний № 285), який відноситься до Історичного середовища столиці кримських ханів у місті Бахчисарай і внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2013 році", - йдеться в оприлюдненому в неділю прес-службою відомства повідомленні.

У повідомленні наголошується, що під час зняття всієї черепиці та старовинних дубових балок з Великої Ханської мечеті (Біюк Хан Джамі) були пошкоджені розписи 18-го століття. Крім того, на фасаді будівлі з'явилися тріщини і обвалилась штукатурка через застосування техніки для миття, що використовує для очищення струмінь води під великим тиском. Цією ж технікою користувалися і для миття Фонтана сліз (Олександрівського фонтану) і Катеринівської милі, через що зазначені пам'ятники також були пошкоджені.

В інформації уточнюється, що всі роботи проводяться робочими, які не мають досвіду в сфері реставрації.

Окрім того, в Мінкультури наголосили, що навколо частини Головного корпусу Ханського палацу передбачається зведення металевого навісу з метою проведення робіт з перекладки даху в приміщеннях Зали Дивану і Золотого кабінету. Через велику завантаженість металоконструкції існує загроза руйнування пам'ятника.

Відзначається, що російські окупаційні власті порушують низку міжнародних актів (Конвенцію про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту від 14 травня 1954 році, Конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини від 16 листопада 1972 року "Відповідальність за охорону культурної спадщини на тимчасово окупованій території АР Крим покладається на Російську Федерацію як на державу, яка здійснює окупацію відповідно до норм і принципів міжнародного права", йдеться в повідомленні.

У відомстві підкреслюється, що відповідно до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту держава, яка здійснює окупацію, зобов'язана забезпечити належну охорону культурних цінностей і повагу до них. "У зв'язку з цим проведення робіт на пам'ятці національного значення "Ханський палац" є беззаперечним доказом грубого порушення норм міжнародного законодавства Російською Федерацією, несе пряму загрозу збереження культурної спадщини України", констатують в Мінкультури.

Мінкультури звернулося до міжнародної Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (UNESCO) і Міжнародному Центрі вивчення питань збереження і відновлення культурних цінностей (ICCROM) з проханням в черговий раз звернутися до РФ з вимогою про неухильне дотримання норм міжнародного законодавства і утримуватися від протиправних дій, які завдають або можуть завдати шкоди культурній спадщині України на території АР Крим, а також направило лист в прокуратуру АР Крим щодо застосування заходів реагування, спрямованих на встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.

"Мінкультури в черговий раз закликає країну - агресора негайно припинити порушення норм міжнародного права і законів України, відзначаючи, що на період незаконної окупації частини суверенної території України саме Російська Федерація як країна-окупант несе повну відповідальність за збереження об'єктів культурної спадщини та культурних цінностей на цій території", підсумували у відомстві.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Представник українського омбудсмена зв'яжеться з сім'єю потерпілого в ДТП на Житомирщині хлопчика з РФ

Денісова просить радника президента РФ Федотова проінформувати про стан здоров'я Сенцова

Суд конфіскував у священика Києво-Печерської лаври майже 1,4 млн грн, які той намагався нелегально вивезти до РФ

Гройсман заявив, що Україна не боїться жодних санкцій РФ

Утримуваний у російському СІЗО кримчанин Куку припинив голодування

У Мін'юсті України допускають можливість упровадження РФ антиукраїнських санкцій, але не вбачають у них значних загроз

Facebook має очевидні докази спроб російського втручання в американські вибори

В анексованому Криму в будинку заарештованого Алієва ФСБ проводить обшуки

Затриманого у Криму журналіста Мемедемінова примусово помістили в психіатричну лікарню

Денісова домовилася з главою делегації МКЧХ про зустріч у липні-серпні з сім'ями незаконно утримуваних українців

ОСТАННЄ

У Києві з полудня і до кінця дня очікуються грози і шквали

Гран-прі Одеського кінофестивалю отримав фільм "Кришталь" білоруського режисера Дар'ї Жук

Півтора десятка обстрілів бойовиками українських позицій на Донбасі, в ЗС України без втрат

Поліцейські в Лос-Анджелесі заарештували озброєного чоловіка, який захопив заручників у супермаркеті

Трамп має оприлюднити зміст переговорів "віч-на-віч" з Путіним

В Одесі поліцейські в суботу затримали 14 футбольних фанів, які брали участь у конфліктах

В Одесі біля стадіону побилися групи футбольних уболівальників, учасники бійки затримані

В Одесі конфліктували футбольні вболівальники, поліція відкрила провадження за статтею "Хуліганство"

Завершилися українсько-американські навчання "Сі Бриз - 2018"

У Казахстані екскаваторник вижив після падіння 100-тонної брили

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА