19:37 07.11.2017

"Санофі-Авентіс Україна" готує позов до міжнародного інвестиційного арбітражу проти держави Україна

6 хв читати
"Санофі-Авентіс Україна" готує позов до міжнародного інвестиційного арбітражу проти держави Україна

ТОВ "Санофі-Авентіс Україна", що входить до складу глобальної фармацевтичної компанії Sanofi, направила українському уряду повідомлення про міжнародний інвестиційний арбітраж проти держави Україна.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор "Санофі-Авентіс Україна" Гійом Граньє, йдеться про ситуацію, що склалася навколо судових рішень, які дали можливість списати з рахунків компанії 140 млн грн на користь ТОВ "Хоса-Плекс Україна".

"Ситуація, що склалася, трактується надзвичайно серйозно. "Санофі" працює у понад 100 країнах світу, зокрема - в країнах, що розвиваються, проте в жодній із них компанія не стикалася зі схожими подіями. З метою захисту своїх прав і забезпечення безперешкодної роботи на українському ринку "Санофі-Авентіс Україна" направила українському уряду повідомлення про міжнародний інвестиційний арбітраж проти держави Україна", - сказав він.

Г.Граньє нагадав, що в липні 2017 року на підставі рішення Господарського суду Києва представники Державної виконавчої служби списали з рахунків "Санофі-Авентіс Україна" понад 45,995 млн грн. Ці кошти не були повернені компанії після прийняття Київським апеляційним госпсудом апеляційної скарги "Санофі-Авентіс Україна", яка мала зупинити дію рішення суду першої інстанції.

У жовтні 2017 року після відхилення судом апеляційної скарги "Санофі-Авентіс Україна" Держвиконавча служба наклала арешт на банківські рахунки компанії на суму ще майже 140 млн грн.

Таким чином, разом із коштами, списаними в липні, це призвело до блокування понад 180 млн грн, що належать "Санофі-Авентіс Україна".

"Наступного після арешту робочого дня виконавець направив платіжні вимоги про стягнення 45,995 млн грн із кожного з банківських рахунків "Санофі-Авентіс Україна". Це сталося незважаючи на те, що судовому виконавцеві мало бути достовірно відомо, що зазначену суму вже було стягнуто в повному обсязі, тобто було виконано і рішення суду, і стягнуто розмір виконавчого збору. В результаті з одного з рахунків компанії повторно було списано 45,995 млн грн. Таким чином, на сьогодні за рішенням суду з компанії стягнуто подвійну суму і боргу за рішенням суду, і виконавчого збору - 91 991 642,86 грн", - сказав він.

Коментуючи дії "Санофі-Авентіс Україна" щодо повернення коштів, Г.Граньє зазначив, що фармкомпанія подала до Вищого госпсуду України касаційну скаргу на рішення судів першої та апеляційної інстанції на підставі неповного з'ясування обставин справи і неправильного застосування норм матеріального та процесуального права.

Водночас подання касаційної скарги автоматично не зупиняє виконання судового рішення.

"Санофі-Авентіс Україна" також визнано потерпілою стороною у рамках кримінального провадження, яке здійснюється за фактами шахрайства та підроблення документів, на підставі яких було ухвалено рішення судів.

"Ми звернулися до Ради бізнес-омбудсмена і подали численні скарги на адресу Мін’юсту, інших уповноважених органів та вищих посадових осіб держави, поінформували про ситуацію міжнародну дипломатичну спільноту. Компанія направила українському уряду повідомлення про міжнародний інвестиційний арбітраж проти України, що передбачено українсько-французькою угодою про взаємне сприяння та взаємний захист інвестицій від 1994 року", - повідомив Г.Граньє.

Пояснюючи історію і причини конфлікту, Г.Граньє повідомив, що ТОВ "Хоса-Плекс Україна" надавало маркетингові послуги для ТОВ "Санофі-Авентіс Україна" з 2012 року. По суті, послуги полягали в замовленні в аптеках проведення маркетингових заходів із просування фармпродукції компанії, контролі якості цих заходів та оплаті наданих аптеками послуг за рахунок коштів, отриманих від "Санофі-Авентіс Україна".

У 2014 році "Санофі-Авентіс Україна" стало відомо про недобросовісні дії керівництва ТОВ "Хоса-Плекс Україна", а саме - укладання фіктивних угод та ухилення від сплати податків, за фактом яких було проведено кримінальне розслідування, а керівника компанії згодом притягнули до кримінальної відповідальності.

"Через такі дії "Хоса-Плекс Україна", відповідно до стандартів "Санофі-Авентіс Україна", було ухвалено рішення про обрання іншого постачальника відповідних послуг. У липні 2014 року було проведено тендер і вибрано іншу компанію, з якою в серпні 2014 року і було укладено договір про надання послуг.

Договір про надання послуг із ТОВ "Хоса-Плекс Україна" втратив силу наприкінці третього кварталу 2014 року, після закінчення терміну його дії, і цей договір не було продовжено", - сказав Г.Граньє.

"Водночас, як стало сьогодні відомо, керівництво ТОВ "Хоса-Плекс Україна", незважаючи на припинення договору з "Санофі-Авентіс Україна", надалі замовляло маркетингові послуги в аптеках без відповідного замовлення або наявності укладеного договору з нашою компанією, а керівництво "Санофі-Авентіс Україна" почало отримувати вимоги про сплату за ці послуги, які, зокрема, супроводжувалися погрозами на адресу окремих співробітників компанії", - додав Г.Граньє.

Він наголосив, що "під час судового розгляду, який розпочався через два роки, наші опоненти надали сфабриковані, на нашу думку, екземпляри додаткових угод та актів прийому-передачі робіт на підтвердження послуг, які начебто надавалися для "Санофі-Авентіс Україна".

"Аргументи нашої компанії про те, що згадані документи сфабриковані, і наш запит на проведення їх експертизи були відхилені судом", - сказав Г.Граньє.

За словами Г.Граньє, "Санофі-Авентіс Україна" після початку судового розгляду в 2017 році і виявлення ознак підроблення документів, на підставі яких був пред'явлений позов до "Санофі-Авентіс Україна", фармкомпанія дізналася, що попереднього керівника і власника "Хоса-Плекс Україна" було притягнуто до кримінальної відповідальності в 2015 році, і в 2016 році він продав її. Новий власник і керівник компанії залучив до роботи створене в листопаді 2016 ТОВ "Байнер Груп", яке й звернулося з позовом проти "Санофі-Авентіс Україна" до Госпсуду Києва. Згодом у справі також взяло участь ТОВ "Фінансова компанія "Авіста".

"Санофі-Авентіс Україна" не знайома жодна з осіб, залучених до реалізації цієї схеми. Виявлення замовників і виконавців та притягнення їх до відповідальності не є нашим завданням. Мета нашої компанії - забезпечувати безперебійний доступ українських пацієнтів до сучасних і високоякісних лікарських засобів. Ми сподіваємося, що українські правоохоронні органи належним чином виконають свою роботу, виявлять і притягнуть до відповідальності осіб, винних у шахрайських діях проти іноземного інвестора", - сказав Г.Граньє.

Він наголосив, що у "Санофі-Авентіс Україна" "є серйозні побоювання щодо того, що ця спроба фінансового рейдерства - це лише частина масштабнішої схеми, спрямованої не лише на заволодіння коштами компанії, а й блокування її роботи та витіснення з українського ринку".

"Особи, що стоять за цією схемою, не зупиняться на досягнутому, а можуть продовжити чинити тиск на компанію, зокрема - через державні органи, з метою перешкоджання діяльності "Санофі-Авентіс Україна" через блокування операцій та постачання продукції компанії", - сказав він.

Г.Граньє наголосив, що нині компанія не зупинила жодного зі своїх проектів і сподівається на належний захист із боку уповноважених органів державної влади.

"Сподіваємося, що керівництво країни застосує всі владні повноваження, щоб зупинити дії, які не лише загрожують діяльності "Санофі-Авентіс Україна", а й шкодять бізнес-клімату в країні та репутації України на міжнародному рівні. Ця ситуація може стати перешкодою для приходу інвесторів в Україну та подальшого розвитку країни в цілому. Крім того, вона може становити серйозну загрозу для українських пацієнтів, обмеживши їхній доступ до новітніх медичних препаратів", - сказав він.

Як повідомлялося, в липні 2017 року "Санофі-Авентіс Україна" заявила про незаконне списання з неї 46 млн грн, зокрема, 6 липня було списано 42 млн грн, 7 липня - ще 4 млн грн. Приводом для цього стало рішення Господарського суду Києва від 15 червня про стягнення з компанії "Санофі-Авентіс Україна" на користь ТОВ "Хоса-Плекс Україна" (Київ) 17,083 тис. грн, на користь ТОВ "Фінансова компанія "Авісто" (Київ) - 39,604 млн грн.

У жовтні Київський апеляційний господарський суд відхилив апеляцію фармацевтичної компанії.

Раніше компанія заявила про намір подати позов проти України до Міжнародного інвестиційного арбітражу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укренерго" підвищила надійність енергопостачання Криворізького енерговузла після відновлення атакованого РФ обладнання

Євросоюз виділив "Укренерго" грант EUR100 млн на відновлення і захист об'єктів

Верховний Суд: Обіймання посади в окупаційному органі, а не діяльність, уже визначає колаборацію з ворогом

Кабмін звільнив держсекретаря Мінекології Ярову за станом здоров'я

Нардеп Яцик вийшла з фракції "Слуга народу" - Железняк

Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці та вже проходить оцінку Єврокомісії - Стефанішина

Сенс Банк відновив роботу всіх сервісів після глобального техзбою

Поліція відкрила кримінальне провадження і склала адмінпротокол за фактом стрілянини в Одесі - Нацполіція

Окупанти обстріляли машину швидкої допомоги під Херсоном, поранено водія та фельдшера

МВФ змінює свого постійного представника в Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА