Інтерфакс-Україна
20:49 12.11.2017

Терористична загроза в Європі залишається важкопрогнозованою

2 хв читати
Терористична загроза в Європі залишається важкопрогнозованою

Координатор ЄС із боротьби з тероризмом Жиль де Кершов вважає, що наразі дати точну оцінку становищу з загрозою тероризму в Європі дуже важко.

В інтерв'ю телеканалу RTBF у неділю, напередодні роковин паризьких терактів 13 листопада 2015 року, він пояснив, що європейські спецслужби стикаються з численними проблемами. Насамперед це пов'язано з тим, що виконавці терактів останнім часом більше не ті, хто повертається із Сирії або Іраку. Вони з'являються в лавах осіб, які радикалізувалися в Європі, й можуть раптово вдаватися до насильства.

"Така різноманітність профілів (терористів - ІФ) ускладнює загрозу", - визнав головний експерт ЄС з антитерору.

"Об'єкти (терору - ІФ) стали більш різноманітними, - продовжив він. - Певний час це були такі символічні об'єкти, як єврейські школи, наприклад, напад Мера (в Тулузі Мохаммеда Мера - ІФ), військові, поліцейські, громадські будівлі. Тепер це вже Англійський променад (у Ніцці - ІФ) і різдвяний ярмарок у Берліні", - пояснив Ж. де Кершов.

Він також вказав на більш різноманітні останнім часом способи дій терористів - "від кухонного ножа до "Калашникова" та вибухівки".

При цьому Ж. де Кершов висловив думку, що відповідні служби проводять недостатню аналітичну роботу. "Щодо низки терактів, які замишлялися, як і щодо тих, які сталися, розвідслужби та поліція отримали достатню інформацію, але не зробили з неї правильних висновків. Це вражає", - обурився експерт.

Ж. де Кершов закликав до поліпшення співпраці у сфері антитерору між державами-членами ЄС і застеріг від нових видів ризиків.

За його словами, з необхідними технічними знаннями можливо проводити кібератаки та брати під контроль центри управління греблями або ядерними станціями.

Водночас він вважає, що сьогодні Європа менш вразлива для терористів і краще озброєна проти них завдяки тому, що деякі кроки у взаємодії спецслужб ЄС усе-таки були зроблені й дають свої результати. На його думку, Євросоюз має продовжувати в такому напрямі.

Експерт вважає, що ризик терактів, можливо, дещо зменшився також після перемоги над терористами в Рацці, що була бастіоном Ісламської держави в Сирії.

Він вважає, що масового повернення ісламістських бойовиків до Європи не буде. "Близько 5 тис. європейців вирішили вступити до лав переважно ІДІЛ і частково - Джабхат ан-Нусри. Близько 1,5 тис. уже повернулися і близько 1 тис. загинули в місцях боїв. Серед іще 2,5 тис. багато жінок і дітей. Можна очікувати спроб поступових одиничних повернень (бойовиків) кружними шляхами, але масового повернення не буде", - прогнозує координатор ЄС з антитерору.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп буде готовий підписати законопроект про санкції щодо РФ, якщо отримає право скасовувати ці заходи

УЧХ працює на локаціях, постраждалих від повітряної атаки РФ по Києву

Через сильні дощі у Львові та передмісті затопило річку Зубру, є загроза підтоплення житлових районів

У Києві найбільше постраждали 22 локації в 6 районах, найбільше у Шевченківському та Подільському

Атака на Київ: дві жінки загинули, 14 людей постраждали, розпочато розслідування - прокуратура

10 годинна тривога в Україні: РФ атакувала 18 ракетами, зокрема балістичними, та близько 400 ударними дронами

ЮНЕСКО враховуватиме вплив збройних конфліктів на об’єкти всесвітньої спадщини - Мінкультури

Британія і Франція збільшать запаси ракет Storm Shadow і працюватимуть над їх заміною

Двоє мирних мешканців постраждали внаслідок ворожих обстрілів Харківщини

Двоє загиблих і 16 постраждалих через масовану ракетно-дронову атаку ворога на Київ – влада

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА