13:07 14.11.2017

Суд продовжив термін утримання під вартою колишньому обвинувачуваному у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі

3 хв читати
Суд продовжив термін утримання під вартою колишньому обвинувачуваному у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі

 Приморський районний суд Одеси продовжив на 60 діб - до 12 січня 2018 року - термін утримання під вартою колишньому обвинувачуваному у справі про події 2 травня 2014 року в Одесі Сергію Долженкову.

Як пояснили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі прокуратури Одеської області, це рішення суд ухвалив у рамках розслідування кримінального провадження за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України) Кримінального кодексу України, яке веде управління СБУ в Одеській області.

При цьому раніше розпочате Київським райвідділом поліції Одеси кримінальне провадження стосовно С.Долженкова за ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) і ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 294 (підготовка до масових заворушень) Кримінального кодексу України було об'єднано з провадженням за ст. 110 і передано СБУ.

Запобіжний захід у цих справах С.Долженкову раніше визначав Київський райсуд Одеси 18 вересня цього року, і він мав завершитися 17 листопада.

Також у прокуратурі повідомили, що питання продовження запобіжного заходу другому підозрюваному в цій кримінальній справі росіянину Євгену Мефьодову відбудеться 15 листопада.

Як повідомлялося, в жовтні Апеляційний суд Одеської області залишив у силі вересневе рішення Київського райсуду про арешт другого підозрюваного в зазначених кримінальних справах - українця С.Долженкова.

18 вересня 2017 року Іллічівський міський суд (м. Чорноморськ Одеської області) визнав неспроможними докази сторони обвинувачення проти 19 обвинувачуваних у їх участі та організації масових заворушеннях, які спричинили тяжкі наслідки (смерть і травми людей), 2 травня 2014 року в Одесі (в частині подій на Грецькій площі).

Одразу після оголошення вироку співробітники СБУ повідомили про підозру двом із 19 обвинувачуваних у справі - українцю С.Долженкову та росіянину Є.Мефьодову за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність країни) Кримінального кодексу України за фактом їхньої участі в акціях у Миколаєві навесні 2014 року. Обох чоловіків через кілька годин на 60 діб заарештував Київський районний суд.

12 жовтня співробітники Одеської місцевої прокуратури №1 спільно з працівниками Київського відділу повідомили Є.Мефьодову та С.Долженкову про підозру в підготовці до організації масових заворушень, приготування до яких мало місце також на території меморіального комплексу "411-та батарея" (ч.1 ст. 14 ч. 1 ст. 294 Кримінального кодексу України).

Крім того, під час розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України, фігурантами якого є ці особи, за результатами отриманої лінгвістичної експертизи, на думку прокуратури, було підтверджено, що публічні заклики, висловлені ними в березні 2014 року під час автопробігу Миколаївською та Одеською областями, є умисними діями, які мали на меті вплив на громадську думку жителів регіонів для подальшого створення на території областей незаконних утворень і порушення порядку, встановленого Конституцією України.

За результатами експертиз чоловікам було повідомлено про підозру у вчиненні дій з метою насильницької зміни, повалення конституційного ладу (ч.1 ст. 109 Кримінального кодексу України).

2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинули 48 людей і понад 200 дістали поранень. Більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок. Слідство з’ясувало, що масові заворушення в Одесі були організовані та навмисне сплановані.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА