16:15 14.11.2017

В НАЗК заявляють про фальсифікації перевірок е-декларацій

3 хв читати
В НАЗК заявляють про фальсифікації перевірок е-декларацій

 Керівник департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Ганна Соломатіна стверджує, що перевірки е-декларування фальсифікуються, і просить антикорупційні органи розслідувати факти неправомірних дій, а голову НАЗК Наталію Корчак відсторонити від виконання обов'язків на час розслідування.

"Насправді е-декларування використовується для покриття чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК", - сказала Г.Соломатіна на брифінгу в Києві у вівторок.

Вона заявила: "Результати перевірок фальсифікуються так, як це необхідно керівництву НАЗК".

Г.Соломатіна повідомила, що написала заяву про звільнення з обійманої посади. Факти неправомірних дій керівництва НАЗК, за її словами, передано до антикорупційних органів.

Вона зазначила, що зверталася з інформацією про неправомірні дії керівництва НАЗК до Генпрокуратури, проте належної реакції не було. "Я передала пакет документів про факти корупції в НАЗК до Генеральної прокуратури України, але з невідомих мені причин вони були вилучені й повернені мені назад у НАЗК без розгляду. Тому я вимушена була звернутися із заявою до Національного антикорупційного бюро. Я передала детективам НАБУ всі матеріали і надала свідчення", - пояснила вона.

Г.Соломатіна наголосила, що, побоюючись повторення ситуації з поверненням матеріалів і цього разу, вона прийняла рішення звернутися до деяких народних депутатів т оприлюднити цю інформацію.

"НАЗК не є самостійним органом, а повністю контролюється владою. Мене особисто з двома колегами викликав до Адміністрації президента так званий куратор НАЗК у вересні цього року і пропонував, щоб усі проекти рішень, які будуть винесені на засідання НАЗК, насамперед розглядалися в Адміністрації президента, а потім уже на засіданнях НАЗК. Я відмовилася від цієї пропозиції... після цього 25 вересня голова НАЗК одноосібно, без погодження з членами НАЗК, підписала незаконний наказ, яким зробила мій департамент підконтрольним лояльній до себе людині. Відтоді документи мого департаменту мали бути завізовані цим "контролером"", - розповіла Г.Соломатіна.

З огляду на це, як повідомила керівник департаменту, вона написала заяву про звільнення. Також заяви про звільнення з обійманих посад написали ще кілька осіб, зокрема керівники інших департаментів НАЗК.

За словами Г.Соломатіної, нині вона на лікарняному, але їй відомо, що вже підготовлено наказ про її звільнення.

"Голова і члени НАЗК займаються фальсифікацією результатів спеціальних і повних перевірок. Особисто я отримала від голови НАЗК незаконні вказівки щодо повних перевірок окремих народних депутатів, щоб результати були "без порушень". Я відмовилася від цього", - додала Г.Соломатіна.

"За результатами внутрішньої перевірки мені стало відомо, що комісії відмовили в спецперевірці кандидатів на посади суддів Верховного Суду", - повідомила керівник департаменту.

За її словами, Н.Корчак не підписувала рішення про проведення спецперевірок із січня 2017 року - їх було близько 4 тисяч.

"Повна перевірка депутатів і міністрів, яка мала завершитися ще в травні... на жаль, ці перевірки навіть не розпочиналися. Жодного запиту до компетентних органів щодо цих суб'єктів декларування не було спрямовано. Відповідальність за це несе особисто голова НАЗК Корчак", - наголосила Г.Соломатіна.

Вона додала, що з 1,5 млн декларацій, які нині є в системі, перевірено лише 91 декларацію.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

НАЗК затвердило результати перевірки е-декларації Порошенка за 2017 рік

НАЗК внесло приписи голові Міносвіти і гендиректору "Укроборонпрому"

НАЗК розпочала повні перевірки е-декларацій 12 осіб, зокрема нардепів Мураєва, Богуслаєва і Шкіря

НАЗК внесло припис голові Луганської ОблВЦА стосовно його підлеглого Бережного

НАЗК внесло припис директору НАБУ через невиконання вимог Нацагентства посадовими особами Бюро

Посадові особи Житомирської облдержадміністрації порушили закон про запобігання корупції

НАЗК направить до НАБУ висновки за недостовірними даними в деклараціях екс-глави Держекоінспекції Заїки

НАЗК внесло припис главі Мінсоцполітики України

НАЗК опублікувало інформацію про першу зарплату нового голови агентства за квітень

НАЗК внесло припис начальнику Офісу великих платників податків ДФС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА