21:17 14.11.2017

Голова Одеської ОДА заявляє про відсутність у регіоні вакцин від чотирьох смертельних захворювань

2 хв читати
Голова Одеської ОДА заявляє про відсутність у регіоні вакцин від чотирьох смертельних захворювань

В Одеській області немає протиправцевої, протидифтерійної, протигангренозної вакцин та вакцини проти укусу каракурта, повідомив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Як повідомила у вівторок прес-служба Одеської ОДА, лише на 20% забезпечені потреби населення області протиботуліністичною сироваткою, антирабічним імуноглобуліном - на 17%, вакциною антирабічною - на 17%, протиправцевим анатоксином - на 16%.

"Це питання дуже важливе. Мене обурює позиція Міністерства охорони здоров'я щодо забезпечення вакцинами та сироватками. Вони самостійно не здатні чомусь забезпечити все населення і не можуть надати цю можливість Одеській області. Проти чотирьох смертельних хвороб вакцин взагалі немає, і проти чотирьох – у недостатній кількості. Наприклад, якщо завтра, не дай Боже, спалах ботулізму маємо – з п'яти людей, які захворіють, четверо помруть", - наводить слова М.Степанова прес-служба ОДА.

За попередніми розрахунками, для закупівлі препаратів для екстреної профілактики ботулізму, дифтерії, гангрени, правця, сказу, укусів змій та павуків необхідно 5 млн грн.

"Ще в червні ми звернулися до Міністерства охорони здоров'я з проханням надати нам можливість самостійно закупити ці вакцини для області. Я знаю, як їх ввезти. Йдеться про перелік вакцин від захворювань, які мають смертельний характер. П'ять місяців ми не можемо отримати відповідь. А їх ціна - людські життя. Готуємо ще одне звернення до Міністерства охорони здоров'я України. Також я поспілкуюся з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, щоб отримати дозвіл закупити вакцини самостійно", - наголосив М.Степанов.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА