12:20 22.11.2017

Депортація громадян Грузії в жовтні-листопаді відбулася з порушеннями законодавства

3 хв читати
Депортація громадян Грузії в жовтні-листопаді відбулася з порушеннями законодавства

Депортація громадян Грузії з України в жовтні та листопаді відбулася з порушеннями українського законодавства і відповідних інструкцій, заявляє омбудсмен Валерія Лутковська і допускає підтасовування Національною поліцією документів і фактів із цих питань.

"Держава, здійснивши заходи не в рамках законодавства, вийшовши за межі законодавства, спровокувала такі наслідки, які на сьогодні повернути через правову судову систему практично неможливо", - сказала В.Лутковська на прес-конференції в Києві в середу.

Вона нагадала, що 21 жовтня трьох громадян Грузії вислали з території України. Їм у вересні анулювали дозвільні документи на перебування в Україні.

За словами омбудсмена, немає фактів, що підтверджують, що цим громадянам Грузії у вересні повідомили про припинення підстав для законного перебування в Україні. Як зазначила В.Лутковська, 21 жовтня цим грузинам у паспортах поставили відмітки про примусове повернення до Грузії й відправили бортом до цієї країни.

За словами уповноваженого Верховної Ради з прав людини, цей літак не належав до цивільних літаків. "Відповідно, можна зробити висновок, що цей борт перебуває у розпорядженні правоохоронних органів", - додала омбудсмен.

Крім того, вона пояснила, що українське законодавство визначає підстави перебування в країні іноземців та осіб без громадянства, а також є інструкції відповідних структур про те, яким чином здійснюється процедура примусового повернення та примусового видворення таких громадян.

Як наголосила В.Лутковська, кожна з цих процедур може бути оскаржена в суді громадянами, стосовно яких вона застосовується. При цьому вона зазначила, що депортовані грузини не мали можливості оскаржити своє повернення до Грузії через суд.

Омбудсмен також пояснила, що примусове повернення передбачає, що людина добровільно покидає територію країни і самостійно купує квиток. Водночас рішення про примусове видворення ухвалює виключно суд, а держава транспортує людей, які підлягають видворенню, купуючи квиток на цивільний рейсовий літак із можливістю потім відшкодувати ці витрати держави.

Вона наголосила, що трьом громадянам Грузії не дали можливості оскаржити повернення на батьківщину через суд, не дали можливості скористатися послугами адвоката та перекладача. За словами омбудсмена, порушено також низку статей Європейської конвенції про права людини. "По суті, це була процедура видворення без відповідного судового рішення", - наголосила В.Лутковська.

Омбудсмен додала, що збирає відповідні документи з тим, щоб потім передати їх до Генеральної прокуратури.

"На жаль, на мої запитання так і не відповіла Національна поліція. За повідомленням Міграційної служби, саме Національна поліція затримувала громадян Грузії в жовтні. Проте ми не отримали ніякої відповіді з Національної поліції, що свідчить про те, що, можливо, підтасовуються документи або факти", - заявила омбудсмен.

Крім того, уповноважений з прав людини нагадала, що 17 листопада вісьмох громадян Грузії також було депортовано з України. "Мені складно назвати цю процедуру - вона не регламентується законодавством", - наголосила В.Лутковська.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Спільними зусиллями влади та волонтерів Україна загалом впоралася з розміщенням та підтримкою першої групи переселенців - дослідження

92% українців негативно ставляться до РФ – соцопитування КМІС

Більшість українців відчувають ненависть та огиду до російських окупантів і пишаються Україною та українською армією - соцопитування КМІС

Російські окупанти продовжують вивозити українське зерно до Криму та РФ – Денісова

Чистий приплив в Україну через західний кордон триває вже 16 днів і досяг 120 тис. осіб

Російська армія за час вторгнення в Україну втратила 29,6 тис. осіб та понад 1300 танків - Генштаб ЗСУ

У 24 областях та Києві університети працюють дистанційно - Міносвіти

Правоохоронці повідомили про підозру голові окупаційної адміністрації Запорізької області Балицькому - СБУ

Мовний омбудсмен опублікував рекомендований список імен видатних діячів, які можна використовувати під час перейменування

Маасікас: Ніхто і ніколи не визнає паспортизації Росією жителів окупованих територій України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА