"Укртелеком" з 1 березня 2018 р. припиняє прийом телеграм
ПАТ "Укртелеком" ухвалив рішення з 1 березня 2018 року припинити надання послуг телеграфного зв'язку загального користування для всіх категорій споживачів, ідеться в оголошенні компанії в газеті "Урядовий кур'єр" у четвер.
"Буде припинено прийом, обробку та передання на доставку телеграм усіх видів і категорій", - повідомляє найбільший української оператор фіксованого зв'язку.
Як пояснює "Укртелеком", таке рішення ухвалено у зв'язку зі значним скороченням кількості телеграм, що пов'язано з розвитком електронних каналів комунікації та поширенням використання цифрового підпису. Ще однією причиною відмови від цієї послуги є застаріле обладнання та відсутність його підтримки з боку виробників, зазначив оператор.
У прес-службі "Укртелекому" агентству "Інтерфакс-Україна" додали, що послуга передання телеграм швидко втрачає свою популярність, і її надання є збитковим для компанії. Зокрема, якщо у 2015 році було відправлено близько 350 тис. телеграм, то наступного року - 100 тис., а нині - лише близько 10 тис. на квартал.
"Відповідно доходи від послуги щороку вдвічі знижуються, і вони в кілька разів менші за витрати компанії на утримання телеграфу. Телеграфні послуги вже давно є збитковими для "Укртелекому" - це десятки мільйонів гривень на рік", - наголосили в прес-службі.
У компанії уточнили, що оскільки переважна більшість телеграм надсилається в робочі дні, то з грудня 2017 року протягом трьох місяців змінюється графік їх прийому та доставки: понеділок-субота з 8:00 до 19:00, тоді як неділя і святкові дні будуть вихідними.
"Сподіваємося на розуміння тих небагатьох користувачів послуги й упевнені, що в разі необхідності вони оберуть для себе інший схожий і сучасний канал комунікації, наприклад пропозиції "Укрпошти", - зазначили в "Укртелекомі".
"Укртелеком" у першому півріччі 2017 року отримав чистий прибуток 355,3 млн грн, що майже вдвічі перевищує показник за аналогічний період 2016 року. Чистий дохід ПАТ за звітний період зменшився на 1,5% - до 3,154 млрд грн.