20:01 27.11.2017

Більшість країн ЄС висловилися за продовження використання гербіциду, який, можливо, викликає рак

2 хв читати
Більшість країн ЄС висловилися за продовження використання гербіциду, який, можливо, викликає рак

Представники країн ЄС, які радилися в понеділок у рамках апеляційного комітету, проголосували за те, щоб продовжити ще на п'ять років дозвіл використовувати гербіцид гліфосат, повідомила Європейська комісія.

"Сьогоднішнє голосування свідчить, що коли ми хочемо, то можемо брати на себе й розділяти нашу колективну відповідальність при ухваленні рішень", - наводить Єврокомісія в комюніке слова члена ЄК з охорони здоров'я і продовольчої безпеки Вітеніса Андрюкайтіса.

Гліфосат, сліди якого виявляються в деякій готовій продукції сільського господарства, є неселективним системним гербіцидом, застосовуваним для боротьби з бур'янами. Він посідає серед гербіцидів перше місце у світі за виробництвом і випускається під різними назвами. Існує думка, що ця речовина є канцерогеном, що спричиняє деякі ракові захворювання у споживачів продукції з полів, оброблених гліфосатом.

Вісімнадцять країн, що представляють трохи більше за необхідні для ухвалення рішення 65% населення союзу, проголосували на користь пропозиції Європейської комісії про продовження. Дев'ять висловилися проти й одна країна ЄС утрималася, що дало змогу подолати невизначеність рішення, що виникла під час минулого голосування на початку листопада.

Бельгійська влада відразу після засідання комітету оголосила, що Бельгія голосувала проти цього рішення.

Офіційний представник міністра сільського господарства Бельгії Дені Дюкарма заявив місцевим ЗМІ про те, що глава відомства "дуже шкодує, що не було запропоновано жодного розпорядження для впровадження механізму поступової відмови від гліфосату й не передбачено ніякого бюджету для фінансування альтернатив".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА