Інтерфакс-Україна
08:55 29.11.2017

Київ першим в Україні розпочав успішно впроваджувати "розумні" технології

3 хв читати

На Міжнародному саміті мерів, що триває в Києві 28-29 листопада, київський міський голова Віталій Кличко представив впроваджені в українській столиці "розумні" технології, повідомила прес-служба Київського міського голови.

"Київ став першим містом в Україні, що почало успішно і комплексно впроваджувати "розумні" технології і будувати міську цифрову інфраструктуру", - заявив мер Києва під час церемонії відкриття саміту у вівторок.

В.Кличко привітав гостей столиці та поділився з ними планами облаштування Києва.

"Я радий вітати всіх мерів-учасників саміту в Києві - як колег з України, так і з-за кордону. Дуже добре, що на такому заході ми можемо обмінятися досвідом. Я із задоволенням переймаю кращий досвід колег з різних міст і країн. Я хочу, щоб якомога більше нових успішних ідей і проектів були втілені в Києві. Раніше за кордоном я вже фотографував красиві будівлі, а зараз - урни, болард, пішохідні переходи. Тобто кращі приклади, які може і вже реалізує наше місто", - зазначив він.

Міський голова Києва наголосив, що завдання всіх мерів - зробити міста, які вони очолюють, комфортними, сучасними і безпечними. Також він розповів, які інновації вже вдалося впровадити в Києві.

Зокрема, В.Кличко зазначив, що два роки тому в Києві почали розвиток smart-інфраструктури міста і продовжують робити столицю "розумною". Першим проектом у рамках програми Kyiv Smart City став "Відкритий бюджет", що надав можливість відстежувати онлайн доходи і видатки міського бюджету.

"У рамках Kyiv Smart City в столиці також ввели різні міські сервіси, щоб зробити місто більш комфортним, безпечним і сучасним. Це: система інформування киян, і запис на прийом до лікаря онлайн, і служба 1551, і визначення часу прибуття громадського транспорту, контроль за пересуванням комунальної техніки і багато інших", - уточнив В.Кличко.

Окремо він розповів про проект "Безпечне місто", що ініційований та реалізується для безпеки киян, контролю та управління трафіком у місті. Мер Києва зазначив, що вже майже 5 тис. камер відеоспостереження встановлені в установах і громадських місцях столиці.

В.Кличко також зазначив, що в травні в Києві відкрили сучасний центр інновацій та IT-технологій iHub. "Я впевнений, що в цьому самому інкубаторі в країні будуть втілюватися найамбітніші інноваційні та технологічні стартапи. Це дуже важливо для подальшого розвитку міста, країни, для того, щоб наші талановиті інноватори не їхали з України та реалізовували свій потенціал тут", - сказав мер і запросив всіх учасників саміту відвідати цей iHub.

Під час церемонії відкриття учасники саміту підписали маніфест мерів-інноваторів. Серед зобов'язань - розвивати і впроваджувати інновації, які роблять життя городян комфортнішим, переймати кращий світовий досвід, співпрацювати з молодими лідерами та стартап-спільнотою, збільшити соціальний вплив міських проектів і залучати городян до оцінки результатів їх реалізації.

Міжнародний саміт мерів (IMS) заснований у 2016 році як платформа для обміну досвідом між лідерами місцевого самоврядування та фахівцями місцевого розвитку світового рівня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

Шмигаль подякував ЄС за EUR75 млрд фінансової, економічної та гумдопомоги і за майже EUR50 млрд військової підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА