16:25 06.12.2017

Рівень виконання судових рішень в Україні за рік зріс утричі - міністр юстиції

2 хв читати
Рівень виконання судових рішень в Україні за рік зріс утричі - міністр юстиції

Рівень виконання судових рішень в Україні завдяки впровадженню мотивації державних виконавців та запуску інституту приватних виконавців зріс утричі - з 5-6% до 18%, однак стоїть завдання за три-чотири роки довести його до 50-70%, заявив міністр юстиції Павло Петренко.

"За цей неповний рік... ми змогли збільшити фактичне виконання судових рішень майже втричі: близько 18% судових рішень виконується зараз по країні... Ми поставили за мету вийти на середньоєвропейський рівень виконання судових рішень - це близько 50-70%, залежно від категорії рішення" , - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

П.Петренко наголосив, що проведена в країні реформа судової системи буде малоефективною без реформи системи виконання. "Судове рішення нічого не варте, якщо воно не виконується... В Україні середній рівень виконання судових рішень був 5-6% - це ганебна цифра", - зазначив міністр.

Він нагадав, що для подолання цієї проблеми близько року тому була здійснена радикальна реформа виконавчої системи, одним з упроваджених нововведень якої стало створення змішаної системи - з державними і приватними виконавцями. За його словами, такий підхід показав свою результативність у країнах-сусідах зі Східної Європи, які стали членами ЄС.

Глава Мін'юсту уточнив, що в досягнутому триразовому зростанні рівня виконання поки що велику роль зіграло інше нововведення - впровадження мотивації для державних виконавців, оскільки приватні виконавці почали роботу лише у вересні цього року, і поки що їхня кількість незначна - близько 100 порівняно приблизно з 4000 державних.

П.Петренко зазначив, що для отримання винагороди держвиконавець повинен забезпечити фактичне виконання всіх виконавчих проваджень, які надходять до нього після пропорційного автоматичного розподілу, на рівні не нижче 50%-60%. Міністр додав, що постановою №914 від 1 грудня цього року винагороду обмежено верхньою планкою в 200 розмірів прожиткового мінімуму.

"Дуже розраховуємо, що в наступному році, коли приватні виконавці активно долучаться до конкуренції, рівень фактичного виконання зросте, оскільки тоді у громадян і бізнесу буде альтернатива звертатися до приватного або державного виконавця. Хто буде більш ефективним, той і отримає рішення на виконання" , - підкреслив глава Мін'юсту.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в міністерстві, якщо за підсумками 9 місяців 2015 і 2016 років залишок невиконаних виконавчих документів становив 2,3 і 2,2 млн відповідно, то в цьому році цей показник ледь перевищує 1,8 млн.

"Думаю, наступні три-чотири роки будуть вирішальними, і ми зможемо спокійно вийти на рівень виконання рішень 50-70%. Тим паче, що запрацює по-новому судова система і якість рішень буде вищою", - вважає П.Петренко.


Повністю інтерв'ю з міністром юстиції П.Петренком незабаром читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" www.interfax.com.ua

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Харківщині в результаті ворожих обстрілів пошкоджено ліцей, селищну раду, житлові будинки, інформації про постраждалих немає

Росіяни вночі обстріляли дві громади Сумської області, зафіксовано 14 вибухів

Асоціації АПК заявляють про підтримку міністра і просять ВАКС врахувати цей факт у слуханні про його арешт і заставу

Унаслідок обстрілів у Херсонській області троє людей отримали поранення

Зранку на Черкащині ППО знищила "швидкісну повітряну ціль", пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури, постраждали шестеро людей

У результаті нічних обстрілів у Нікопольському районі пошкоджено газогін, приватні будинки та лінії електропередачі

ЗС України за добу ліквідували 1040 окупантів

За добу окупанти 256 разів обстріляли Запорізьку область, є руйнування

У Середземному морі перебувають два ворожі ракетоносці із залпом до 12 ракет

Ворог обстріляв із артилерії Куцурубську громаду Миколаївської області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА