19:12 06.12.2017

Глава Мін'юсту сподівається на появу 1000 приватних виконавців в Україні в 2018 р.

2 хв читати
Глава Мін'юсту сподівається на появу 1000 приватних виконавців в Україні в 2018 р.

 Міністерство юстиції України спільно з партнерами з ЄС (проект ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні") проведуть рекламну кампанію для популяризації професії приватних виконавців і якнайшвидшої появи конкуренції державним виконавцям, повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

"Прийняли рішення робити рекламну кампанію - запрошувати юристів, оскільки виявилося, що вони більш консервативно придивляються до цієї професії... Я б дуже хотів, щоб у наступному році з'явилося 1000 приватних виконавців, тоді вони б склали серйозну конкуренцію державним виконавцям", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

П.Петренко повідомив, що згідно з попереднім планом передбачалося, що вже до кінця поточного року на ринку з'являться понад 200 активних приватних виконавців порівняно з близько 4000 державних, однак наразі їх майже вдвічі менше.

"Це добра воля претендентів йти на іспити, тому наразі маємо трохи більше 115-120 приватних виконавців, які успішно склали іспити і отримали доступ до професії", - констатував міністр.

Він уточнив, що Мін'юст розпочав набір на цю професію з початку цього року, і на навчання та проходження стажування заявилися понад 1,1 тис. осіб: юристи, адвокати, арбітражні управляючі, особи, які раніше працювали в системі державної виконавчої служби.

"Якщо дивитися за географією, то у кожній області вже є більше або менше приватних виконавців. У містах-мільйонниках їх більше, що логічно, оскільки вони мають більше можливостей для отримання роботи і виконання судових рішень", - описав поточну ситуацію на ринку П .Петренко.

На його думку, зараз оцінювати ефективність приватних виконавців ще рано, тому що фактично вони почали виконувати судові рішення з вересня.

Водночас міністр повідомив про аналіз роботи приватних виконавців у Львові, що показав: швидкість виконання судового рішення в середньому становить до двох тижнів - у кілька разів швидше, ніж працюють державні виконавці.

"Якби з'явилося хоча б 1000-1200 приватних виконавців, це б сформувало відповідний конкурентний ринок по всій країні. Я розраховую, що перші приватні виконавці, які ризикнули і почнуть зараз показувати результат, стануть прикладом для інших і продемонструють, що в цю професію приходити вигідно", - сказав глава Мін'юсту.

Повністю інтерв'ю з П.Петренком читайте на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" interfax.com.ua 7 грудня.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Мін'юст США розслідує можливі маніпуляції з біткоіном

Мін’юст визначиться з подальшими діями щодо Бочковського після надходження рішення суду до Кабміну

Україна подасть позов до ЄСПЛ проти РФ щодо захисту прав політв'язнів

В Україні 8,2 тис. боржників з аліментів оголошено в розшук, 116 тис. отримали заборону на виїзд за кордон

У Мін'юсті розробляють санкції для підприємств-боржників з виплати зарплат

Україна приєдналася до Глобального реєстру бенефіціарів компаній

Кабмін дозволив Мін'юсту закупівлю юридичних послуг із переговорної процедури для захисту інтересів України в міжнародних органах у 2018 р.

В Україні 7 тис. боржників за аліментами оголошено в розшук, 82 тис. отримали заборону на виїзд за кордон

Петренко виступає за збільшення мінімальної суми виплат аліментів до 2 тис. грн

Мін'юст створив робгрупу для стягнення $6 млрд штрафу з "Газпрому" в інших юрисдикціях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА