20:03 13.12.2017

В'ятрович вважає, що не завжди можна ідентифікувати всіх похованих на українських і польських кладовищах

1 хв читати
В'ятрович вважає, що не завжди можна ідентифікувати всіх похованих на українських і польських кладовищах

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що в деяких випадках просто неможливо встановити імена та дати всіх похованих на українських і польських кладовищах.

"Цілком згоден із заявою президента Дуди (президент Польщі Анджей Дуда - ІФ), що "обговорення історичних питань важливе. Але воно має сприяти налагодженню мостів, а не розбрату. Тому я звертаюся до політиків – історичні питання не повинні зруйнувати рівень відносин між нашими народами, який ми маємо на сьогодні". І зовсім не розумію його пропозиції щодо відновлення зруйнованих вандалами українських пам'ятників у Польщі: "стосовно конкретних пам’ятників – ми готові до їх відновлення, але спочатку треба виконати всю необхідну роботу: встановити осіб, що поховані, дати їхньої смерті, а вже тоді переходити до увічнення", - написав В.В'ятрович на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.

"Здається, вельмишановний польський президент не дуже добре обізнаний з бурхливою історією минулого століття, якщо вірить у можливість точної ідентифікації імен і дат всіх загиблих", - зазначив голова Українського інституту національної пам’яті.

За його словами, часто це неможливо зробити як щодо українських поховань, так і щодо польських.

"Це не означає, що ми маємо право забути ці жертви. Бо саме цього хотіли б їхні кати", - додав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА