Саакашвілі не планує організовувати акції протесту найближчими тижнями

Лідер партії "Рух нових сил", екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі не має наміру проводити акції протесту найближчим часом з огляду на наближення різдвяних і новорічних свят, а також небезпеку повторення провокацій.
"Ми це рішення (про проведення акцій протесту - ІФ) додатково приймемо, але я думаю, що це невдячна справа: українців, як і будь-яких інших людей, смикати на новорічні та різдвяні свята", - сказав М.Саакашвілі, відповідаючи на запитання журналіст , чи відбудеться анонсована на найближчу неділю, 24 грудня, акція.
Друга причина, за його словами, полягає в тому, що під час кожного численного маршу відбуваються спроби провокацій і в останній раз, в неділю, 17 грудня, її уникнути не вдалося. "Нам не вдалося повністю уникнути провокації: була історія з Жовтневим палацом. Нам дали неправильну інформацію, ми туди дорогою зайшли і ви бачили, що там сталося. На щастя, обійшлося без жертв і кровопролиття, але факт у тому, що провокація частково вдалася", - зазначив політик.
"Кожен раз, коли ми збираємося, влада відповідає провокаціями ... Тому, коли ми будемо робити ці марші, нам потрібні чіткі механізми захисту від провокацій, а найголовніший механізм захисту від провокацій - це кількість людей: що більше буде людей, то складніше нас буде розводити... Нас буде все більше і більше. Зараз це пауза різдвяна", - додав М.Саакашвілі.
Як повідомлялося, 17 грудня біля Жовтневого палацу в Києві сталися зіткнення між прибічниками М.Саакашвілі та правоохоронцями.
М.Саакашвілі заявив, що конфліктна ситуація біля палацу була "спеціально спровокована", оскільки раніше мітингувальників повідомили, що вони можуть увійти туди і провести збори, але замість цього їх зустріли кордони поліції, які застосовували спецзасоби. Начальник ГУ Нацполіціі в Києві Андрій Крищенко повідомив, що учасники акції "Марш за імпічмент" під час штурму палацу застосували газ невідомого походження з сильним впливом, який раніше не використовувався. Унаслідок зіткнень постраждали 60 нацгвардейців. Поліція встановлює тих, хто розпилював газ, а також людей, які штурмували палац.
Відкрито три кримінальні провадження у ст. 341 (замах на захоплення державних або громадських будівель чи споруд (карається позбавленням волі до 5 років), ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу (позбавлення волі до 12 років) і ст. 343 (перешкоджання діяльності правоохоронців) КК України.