НАБУ: Жодних слідчих дій у приміщеннях Держфінмоніторингу співробітники Бюро не проводили

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) заявляє, що 20-21 грудня жодних слідчих дій у приміщеннях Державної служби фінансового моніторингу України (Держфінмоніторингу) співробітники Бюро не здійснювали, і просить народних депутатів перевіряти факти, перш ніж робити публічні заяви.
"Офіційно повідомляємо, що ані 20 грудня, ані 21 грудня жодних слідчих дій у приміщеннях Державної служби фінансового моніторингу України (ДСФМУ) співробітники НАБУ не здійснювали. Отже, інформація про здійснення "обшуків" чи "виїмок" у цій установі працівниками НАБУ, яка з вечора 20 грудня наполегливо поширюється деякими народними депутатами, не відповідає дійсності", - йдеться в повідомленні НАБУ на сторінці в соцмережі Facebook у четвер.
НАБУ закликало народних депутатів "перевіряти факти, перш ніж робити публічні заяви щодо дій Національного бюро".
У Бюро поінформували, що 29 листопада 2017 року детективи НАБУ отримали рішення суду про надання тимчасового доступу до копій документів, що зберігаються в Держфінмоніторингу.
"Цю ухвалу направлено на виконання до ДСФМУ 6 грудня. Попередньо узгоджено, що копії документів, зазначених в ухвалі слідчого судді, ДСФМУ надасть НАБУ наступного тижня. Жодних перешкод у проведенні досудового розслідування з боку Держфінмоніторингу не чинилося", - йдеться в повідомленні.
Зазначено, що тимчасовий доступ до документів суд надав у рамках розслідування кримінального провадження, яке було внесено до ЄРДР у виконання постанови Солом’янського районного суду м. Києва від 17 липня 2017 року.
"Наголошуємо, що детективи Національного бюро діють відповідно до закону і здійснюють досудові розслідування об'єктивно та неупереджено. Саме такої позиції - об'єктивності та неупередженості - просимо дотримуватися в публічних заявах і шанованих народних обранців", - наголошується в повідомленні НАБУ.
Як повідомлялося, 28 квітня 2017 року прес-служба Ради нацбезпеки і оборони повідомила, що Ощадбанк розпочав спецконфіскацію $1,5 млрд екс-президента України В.Януковича та його оточення. Відповідне рішення ухвалив Краматорський суд Донецької області, терміни на подання апеляції на той момент вже спливли.
Цього самого дня генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що Краматорський міський суд Донецької області ухвалив рішення про конфіскацію коштів В.Януковича та його оточення, виходячи зі свідчень члена цього злочинного угруповання, який у результаті отримав умовне покарання.
20 грудня з'явилася інформація про те, що детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування за фактом імовірного пособництва керівника Держфінмоніторингу Ігоря Черкаського в розтраті $1,5 млрд коштів В.Януковича та його оточення, вилучених за рішенням суду за процедурою спецконфіскації у квітні. Попередня правова кваліфікація - ч. 5 ст. 27 (пособництво, сприяння злочину) та ч. 5 ст. 191 (розтрата в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України. Про підозру в цьому провадженні нікому не повідомляли.
Того самого дня ввечері деякі українські ЗМІ з посиланням на власні джерела поширили повідомлення, що начебто "за зверненням захисту Януковича НАБУ здійснює обшуки у Держфінмоніторингу за підозрою в злочинному списанні $1,5 млрд до держбюджету України".
При цьому, за даними агентства "Інтерфакс-Україна", НАБУ не проводило обшуків або якихось інших слідчих дій у будівлі Держфінмоніторингу, а лише направило запит про тимчасовий доступ до запитуваних документів.