19:40 26.12.2017

Верховний суд Австрії надав Фірташу відстрочку від екстрадиції до США

3 хв читати
Верховний суд Австрії надав Фірташу відстрочку від екстрадиції до США

Верховний суд Австрії (Oberster Gerichtshof Österreichs) визнав не позбавленою підстав апеляцію українського бізнесмена Дмитра Фірташа з проханням переглянути як помилковий вердикт Апеляційного суду Австрії (Österreichischen Obersten Gerichtshofs), який усупереч рішенню суду першої інстанції дозволив його екстрадицію до США, заявляють захисники Д.Фірташа.

"Верховний суд постановив призупинити екстрадицію пана Фірташа до розгляду його звернення", - йдеться у вівторок у повідомленні адвоката українського бізнесмена, співзасновника Davis Goldberg Galper PLLC (Вашингтон) Ленні Дж. Девіса (Lanny J. Davis), який був адвокатом Білого дому за Білла Клінтона.

За його словами, Верховний суд Австрії також призупинив власний розгляд справи доти, доки суд Європейського Союзу не ухвалить попереднього рішення про застосовність Хартії ЄС з прав людини до апеляції проти екстрадиції Д.Фірташа.

Ленні Дж. Девіс також вказує на дві інші позитивні новини останніх днів для українського бізнесмена. По-перше, посилаючись на публікацію газети The Hill від 21 грудня, він повідомляє про відкликання коаліцією з [23] правозахисних груп скарги, в якій вона просила США включити Д.Фірташа до санкційного списку, відповідно до Глобального акта Магнітського.

По-друге, він нагадує, що 19 грудня Вищий земельний суд Відня остаточно відхилив запит іспанських прокурорів на видачу українського бізнесмена. Захисник стверджує, що цей запит ґрунтувався на обвинуваченнях, аналогічних обвинуваченням, які були висунені проти його клієнта американськими прокурорами і ґрунтувалися на інформації, наданій американськими слідчими.

Як повідомлялося, голова ради групи компаній Group DF Д.Фірташ був заарештований в Австрії 12 березня 2014 року за запитом влади США, виданим у 2013 році. Під час попередньої американської адміністрації українського бізнесмена звинуватили в тому, що він за допомогою хабарів на загальну суму в $18,5 млн хотів отримати дозволи на видобуток титанової сировини в Індії для подальшого продажу готової продукції до США. Д.Фірташ усі звинувачення заперечував і назвав їх політично мотивованими, спрямованими на обмеження його впливу на процеси в Україні.

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав Д.Фірташу запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу в EUR125 млн і зобов'язання не покидати Австрії. 30 квітня 2015 року цей самий суд відхилив запит Мін’юсту США про екстрадицію Д.Фірташа до цієї країни, вказавши на неможливість виключити політичні мотиви запиту про видачу українця з боку США. У вересні 2015 року прокуратура Відня (Австрія) подала апеляцію на це рішення, 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня задовольнив її.

Донедавна остаточне рішення про екстрадицію було за федеральним міністром юстиції Австрії, який чекав на завершення розгляду ще одного запиту на екстрадицію Д.Фірташа - від Іспанії, за яким він був затриманий прокуратурою Відня одразу після засідання апеляційного суду 21 лютого 2017 року. Земельний суд 23 лютого до розгляду запиту по суті відпустив бізнесмена під зобов'язання регулярно з’являтися до суду і не покидати територію Австрії, а також з огляду на заставу в EUR125 млн у справі про екстрадицію до США. Після звільнення зі слідчого ізолятора Д.Фірташ знову заявив, що не винен, а запити США та Іспанії назвав частиною кампанії з його політичного переслідування.

Згідно з правилами європейського ордера на арешт, який був виписаний Іспанією, після рішення суду про запобіжний захід є 30 днів на рішення суду першої інстанції з питання екстрадиції Д.Фірташа до Іспанії, а потім ще 30 днів для розгляду його в другій інстанції у разі подання апеляції. Проте, за даними австрійських ЗМІ, засідання суду першої інстанції затягувалося з огляду на запит додаткових матеріалів у іспанських правоохоронців і зволіканням з їх наданням.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА