Інтерфакс-Україна
21:06 26.12.2017

Нардеп Найєм розкритикував низку положень президентського законопроекту про Антикорупційний суд

3 хв читати
Нардеп Найєм розкритикував низку положень президентського законопроекту про Антикорупційний суд

Народний депутат фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм вказує на недоліки законопроекту №7440 про Вищий антикорупційний суд, внесеного президентом України Петром Порошенком до Верховної Ради 22 грудня.

"У законі три важливі проблеми - роль міжнародників у відборі суддів, терміни початку роботи суду та підсудність справ. Судячи з тексту, розробники виявилися... хорошими теоретиками, які погано уявляють наші реалії та практику застосування", - написав М.Найєм на своїй сторінці в соцмережі Facebook у вівторок увечері.

Парламентар критикує передбачену законопроектом процедуру відбору суддів, відзначаючи її розбіжність із рекомендаціями Венеціанської комісії. "Тоді як Венеціанська комісія у своєму рішенні чітко зазначала, що міжнародним організаціям і донорам має бути відведена вирішальна ("crucial") роль під час відбору спеціалізованих суддів, у запропонованому президентом тексті міжнародним організаціям відведена дорадча роль ("advisory")", - зазначає він.

За словами депутата, згідно з внесеним законопроектом, для відбору суддів буде сформована Громадська рада міжнародних експертів із кандидатів, запропонованих міжнародними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції. "Вони ухвалюватимуть своє рішення щодо кожного кандидата. Але якщо рада експертів вирішить, що кандидат на посаду судді не відповідає критеріям, то... це рішення може бути скасоване рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за яке проголосує 11 із 16 її членів", - пояснив Н.Найєм.

Крім того, депутат зазначає, що Антикорупційний суд зможе почати працювати лише в 2019 році. "Суд може формуватися протягом року з моменту підписання законопроекту. Щоб він став повноважним, треба, щоб були обрані щонайменше 2/3 суддів від його складу. Нагадаю, закон про Антикорсуд ми чекали рік. Якщо його ухвалення буде таким же неспішним, у нас є всі шанси побачити підпис президента вже у березні. А це означає, що фактично Антикорупційний суд запрацює лише після президентських виборів 2019 року", - пише парламентар.

За його словами, законопроектом передбачені "дуже обмежувальні" вимоги до судді Вищого Антикорупційного суду, і висловив сумнів, що вдасться набрати повний комплект суддів із передбаченим стажем (п’ять років роботи суддею, сім років наукового стажу у сфері права, сім років адвокатського стажу) та кваліфікацією за рік.

Також депутат відзначає невизначеності в питанні підсудності справ, які можуть заважати роботі нового суду. "Законопроект дозволяє неспішно завалити суд справами не лише від НАБУ і САП, а й від Нацполіції, СБУ та податкових органів. При цьому закон прописаний таким чином, що теоретично справи стосовно топ-чиновників, для яких і був задуманий Антикорсуд, можуть розглядатися не лише цим судом", - написав М.Найєм.

Як повідомлялося, 22 грудня у Верховній Раді було зареєстровано внесений президентом України Петром Порошенком законопроект "Про Вищий антикорупційний суд". 26 грудня його текст було оприлюднено на сайті парламенту.

Раніше прес-служба президента повідомила, що деякі експерти презентували П.Порошенку законопроект про Антикорупційний суд, який враховує рекомендації фахівців ОБСЄ та висновки Венеціанської комісії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США і Росія вивчають шляхи відновлення поставок російського газу до Європи – ЗМІ

США закликають до, в ідеалі, 30-денного безумовного припинення вогню – Трамп після розмови з Зеленським

Росія не може розраховувати, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не завоювала – Венс

Україна розраховує на інтеграцію своєї оборонної промисловості в європейський ОПК – Умєров

Привітали ратифікацію Верховною Радою угоди про економічне партнерство – Зеленський про телефонну розмову з Трампом

Проросійський лідер першого туру президентських виборів в Румунії хоче від України компенсації за переданий "Патріот" – ЗМІ

Президент Німеччини звинуватив Росію у поширенні історичної брехні, а США у зламі цінностей

З початку доби Сили оборони відбили 154 ворожих атак - Генштаб

Зеленський проводить розмову з Трампом - прессекретар

Сибіга і Кубілюс обговорили перспективи спільних оборонно-промислових проєктів з Україною в межах плану "ReArm Europe" - МЗС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА