16:03 02.09.2010

Україна виступає проти незалежностi Тайваню - спiльна заява Януковича та Ху Цзiньтао

2 хв читати

Україна пiдтримує полiтику "одного Китаю" i виступає проти незалежностi Тайваню. Про це йдеться в п. 2 спiльної заяви мiж КНР i Україною про пiдвищення рiвня двостороннiх вiдносин, яку в четвер у Пекiнi пiдписали президент України Вiктор Янукович i голова КНР Ху Цзiньтао.

"Українська сторона пiдтвердила, що пiдтримує i надалi пiдтримуватиме полiтику "одного Китаю", виступає проти "незалежностi Тайваню" в будь-якiй формi, проти вступу Тайваню до мiжнародних органiзацiй, членами яких можуть бути лише сувереннi держави, а також не здiйснюватиме жодних офiцiйних контактiв iз Тайванем", - iдеться в документi.

При цьому України пiдтримує "мирний розвиток вiдносин мiж берегами Тайванської протоки та справу мирного об’єднання Китаю", вважає тайванське питання виключно внутрiшньою справою КНР.

Китай, у свою чергу, пiдтримує повагу до незалежностi України, її суверенiтету та територiальної цiлiсностi.

КНР високо оцiнює рiшення України вiдмовитися вiд ядерної зброї, а також пiдтверджує свою позицiю про незастосування ядерної зброї проти неядерних держав i без'ядерних зон, до яких належать Україна.

Спiльна заява глав двох держав мiстить 14 пунктiв взаємних зобов'язань, зокрема пiдтвердження необхiдностi збереження стабiльностi макроекономiчної полiтики, посилення макроекономiчної та фiнансової полiтики, подальше просування реформи мiжнародної фiнансової системи, готовнiсть сторiн пiдтримувати полiтичнi партiї двох країн i громадськi органiзацiї до розширення взаємних контактiв, а також низку iнших положень.

Текст документа розмiщений на офiцiйному сайтi глави української держави.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Двох затриманих у Білорусі українських правозахисників випустили з СІЗО - Кулеба

Апарат РНБО підготував відеоролик про запобіжні заходи під час пандемії COVID-19, наголошуючи, що до повної перемоги над хворобою ще довгий шлях

Один із затриманих у Білорусі українців сплатить штраф і повернеться додому – заступник глави МЗС

Затриманих на акціях протесту в Мінську почали звільняти

Кількість хворих COVID-19 знову зросла у 22 областях України та в Києві

“ЗА Майбутнє” та Аграрна партія висунуть узгоджених кандидатів на місцевих виборах

В Україні знову антирекорд: 1732 людини захворіли COVID-19 за минулу добу; кількість жертв перевищила 2 тис. від початку пандемії

Лідери Сербії та Косова зустрінуться в Білому домі на початку вересня

Кількість інфікованих СOVID-19 у світі перевищила 20,9 млн, кількість жертв - 755 тис.

Затриманих на акціях протесту в Мінську почали звільняти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА