Інтерфакс-Україна
08:31 03.01.2018

Кім Чен Ин наказав відкрити "гарячу лінію" з Сеулом

2 хв читати
Кім Чен Ин наказав відкрити "гарячу лінію" з Сеулом

Глава КНДР Кім Чен Ин наказав почати переговори з Південною Кореєю через спеціальний зв'язок у демілітаризованій зоні в Пханмунджомі. Про це повідомляє Reuters.

Спеціальна лінія зв'язку буде відкрита о 08:30 за київським часом.

В адміністрації президента Південної Кореї при цьому крок Кім Чен Ина назвали "значним досягненням", відзначає агентство. "Організатори майбутніх зимових Олімпійських ігор в Пхьончхані готові відправити круїз в північнокорейський порт для перевезення делегації, якщо КНДР вирішить приєднатися", - повідомляє Yonhap.

Відзначається, що круїз зможе вмістити до 1000 чоловік північнокорейської делегації. При цьому на лайнері "близько 390 номерів", тому він може використовуватися як житло для спортсменів з КНДР під час Олімпійських ігор.

Раніше в своєму новорічному привітанні 1 січня Кім Чен Ин заявив про бажання КНДР брати участь в Олімпійських іграх в Південній Кореї і готовність розпочати переговори з Сеулом. "Зимові Ігри, які відбудуться в Південній Кореї, стануть гарною подією для країни", - говорив він. При цьому північнокорейський лідер знову відзначав, що Пхеньян не має наміру відмовлятися від національних ядерних сил.

У Південній Кореї відповіли на це пропозицією провести переговори на високому рівні в прикордонному селі Пханмунджом. Олімпійський оргкомітет в свою чергу вважав прагнення КНДР брати участь в Іграх демонстрацією мирних намірів і "олімпійського духу".

Північна Корея нерегулярно бере участь в зимових Олімпійських іграх. Так, КНДР не приєднувалася до Ігор 2002 року в американському Солт-Лейк-Сіті і пропустила зимову Олімпіаду 2014 року в Сочі. Незважаючи на те, що Північна Корея пропустила останній термін подачі заяви для участі в Олімпіаді 2018 року, до середини січня країна технічно ще має можливість направити на неї своїх спортсменів.
 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Нові проєкти щодо посилення воєнної розвідки України обговорив Буданов із канадським філантропом Темертеєм й представниками діаспори

Президент Фінляндії: Росія хоче продовжувати війну, щоб розширити контроль над територіями

Драгоне: питання гарантій безпеки й контингентів союзних країн на території України все ще перебуває "в зародковому стані"

На Харківщині локалізовано лісову пожежу, що охопила понад 100 га - ДСНС

У Китаї говорять про готовність відправити миротворців в Україну - ЗМІ

На Харківщині під час ворожого обстрілу поранено дільничного поліцейського

Зеленський поговорив з премʼєром Нідерландів зокрема про гарантії безпеки для України

Зеленський призначив Колосова головою Покровської райдержадміністрації

Окупанти атакували з дрона підлітка в Херсонській області, він госпіталізований – обладміністрація

Окупанти атакували дроном мікроавтобус в Дніпроперовській області, є загиблий

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА